Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Пруденційні вимоги до фінансових компаній буде посилено

Пруденційні вимоги до фінансових компаній буде посилено

Національний банк пропонує до громадського обговорення проєкт Положення про пруденційні вимоги до фінансових компаній (далі – Положення). Ці вимоги залишаються незмінними майже 10 років і потребують оновлення для забезпечення фінансової стійкості ринку.

Положення, розроблене відповідно до нового Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії", встановлює пруденційні вимоги щодо достатності власного капіталу та дотримання нормативу левериджу.

Зокрема, мінімальний розмір власного капіталу визначатиметься з урахуванням видів та кількості послуг фінансової компанії. Фінансовим компаніям, які надають лише одну послугу (кредити, фінансовий лізинг або факторинг), потрібно мати власний капітал у розмірі щонайменше 10 мільйонів гривень. Вищими пропонуються вимоги до власного капіталу фінансових компаній, що надають гарантії або суміщають кілька фінансових послуг.

Для виконання вимог щодо достатності власного капіталу фінансові компанії зможуть враховувати субординований борг у разі отримання відповідного дозволу Національного банку.

Норматив левериджу дасть змогу збалансувати використання фінансовими компаніями власних та залучених коштів. Цей норматив розраховуватиметься як відношення суми сплаченого статутного капіталу та резервного капіталу, зменшеної на непокриті збитки, до всіх балансових та позабалансових зобов’язань фінансової компанії. Його значення має бути не менше 3%.

Положення набере чинності з 01 січня 2024 року, водночас для виконання його вимог буде запроваджено перехідний період до 01 липня 2024 року.

Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями:

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 11 грудня 2023 року на електронну адресу: [email protected]  або на поштову адресу: вул.  Інститутська, 9, м. Київ, 01601.

Теги
Документи
Your browser does not support SVGs
Проєкт постанови (pdf)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Проєкт постанови (docx)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Аналіз регуляторного впливу проєкту постанови (pdf)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Аналіз регуляторного впливу проєкту постанови (docx)
Завантажити
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини