Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту

П’ять фінансових установ добровільно відмовилися від ліцензій

Національний банк України відкликав (анулював) ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) у п’яти фінансових установ на підставі поданих ними заяв.

Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив такі рішення на засіданні 12 березня 2021 року:

  1. Відкликати усі наявні ліцензії:
  • у ПТ "ЛОМБАРД ЧЕПІЛЬ І КОМПАНІЯ" (ЄДРПОУ 23748942) одну ліцензію на надання коштів у позику, в тому числі й на умовах фінансового кредиту.

Додатково зауважуємо, що активи ломбарду становили 0,78 млн грн або 0,02% від загального обсягу ринку ломбардів станом на 1 жовтня 2020 року.

  1. Відкликати кілька ліцензій:
  •  у ТОВ “ФК "ЛОКО" (ЄДРПОУ 39827930) дві ліцензії – на надання послуг з фінансового лізингу та на надання коштів у позику, в тому числі й на умовах фінансового кредиту. У компанії залишилася чинною одна ліцензія – на надання послуг з факторингу;
  • у ТОВ "ФК "СОНАТІ" (ЄДРПОУ 43518172) дві ліцензії – на надання послуг з фінансового лізингу та на надання коштів у позику, в тому числі й на умовах фінансового кредиту. У компанії залишилася чинною одна ліцензія – на надання послуг з факторингу.
  1. Відкликати ліцензію на надання гарантій:
  • у ТОВ "ФК “АЛЬТАІР" (ЄДРПОУ 43573741);
  • у ТОВ "ПРОФІТ ФІНКОМ" (ЄДРПОУ 41158846).

Варто додати, що ці фінансові компанії продовжують свою діяльність та мають чинні ліцензії на інші види діяльності. У них були відкликані ліцензії виключно на надання гарантій у зв’язку з тим, що фінансові компанії не планували вести активну діяльність із надання гарантій і не готові до виконання обов’язкових нормативів, які набрали чинності з 1 травня 2020 року. Тому фінансові компанії добровільно відмовилися від ліцензій на цей вид діяльності.

У грудні 2020 року Національний банк нагадав усім фінансовим компаніям-гарантам про необхідність виконання обов’язкових нормативів. Дві третини фінансових компаній-гарантів із 354 ліцензованих не дотримуються вимог нормативів та мають хоча б один невиконаний норматив. Про це свідчать результати поданої фінансової звітності за девʼять місяців 2020 року.

Довідково

Після відкликання ліцензій фінансова компанія позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних ліцензій. Відкликання ліцензій не позбавляє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.

Перевірити чинні ліцензії фінансової установи можна за посиланням.

Перевірити чинні ліцензії юридичних осіб-лізингодавців можна на сайті Національного банку України за посиланням.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини