Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Регулювання діяльності фінансових компаній з надання гарантій буде оновлено

Регулювання діяльності фінансових компаній з надання гарантій буде оновлено

Національний банк пропонує до громадського обговорення проєкт Положення про регулювання діяльності фінансових компаній, які мають право здійснювати діяльність з надання гарантій (далі – Проєкт). 

Проєкт розроблений з метою реалізації  положень нового Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії", який наділяє Національний банк повноваженнями встановлювати пруденційні вимоги та нормативи до фінансових компаній.

Для забезпечення платоспроможності небанківських гарантів та мінімізації ризиків у їх діяльності у Проєкті пропонується встановити: 
пруденційну вимогу щодо утримання небанківським гарантом не менше 50 відсотків від мінімального розміру власного капіталу у високоліквідних активах (грошових коштах, державних облігаціях та/або в інших активах, які належать до високоліквідних);
пруденційні нормативи достатності (адекватності) капіталу (Н1), максимального ризику на одну особу або групу повʼязаних осіб (Н2), запасу ліквідності (Н3); 
механізм включення субординованого боргу до регулятивного капіталу для цілей виконання нормативів Н1 та Н2;
обовʼязки небанківського гаранта стосовно щоденного розрахунку та виконання пруденційних вимог і нормативів, а також інформування Національного банку про їх порушення. 

Для виконання нормативного значення Н1 не менше 10 відсотків буде запроваджено перехідний період до 1 квітня 2024 року. З цієї ж дати діятиме пруденційна вимога щодо утримання високоліквідних активів не менше 50 відсотків від мінімального розміру власного капіталу.

Проєкт набере чинності з 1 січня 2024 року. Водночас буде визнано таким, що втратило чинність, Положення про обов’язкові фінансові нормативи та вимоги, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами фінансових установ, що отримали ліцензію на здійснення господарської діяльності з надання гарантій та поручительств, затверджене розпорядженням Нацкомфінпослуг від 30.05.2019 № 980.

Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями:

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 27 листопада 2023 року на електронну адресу: [email protected]  або на поштову адресу: вул.  Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601.

Теги
Документи
Your browser does not support SVGs
Проєкт постанови (pdf)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Проєкт постанови (docx)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Аналіз регуляторного впливу проєкту постанови (pdf)
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Аналіз регуляторного впливу проєкту постанови (docx)
Завантажити
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини