Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Система BankID НБУ в ІІІ кварталі 2023 року: попит на використання зростає

Система BankID НБУ в ІІІ кварталі 2023 року: попит на використання зростає

Упродовж ІІІ кварталу 2023 року спостерігалося значне зростання попиту на використання Системи BankID НБУ як способу віддаленої ідентифікації та верифікації громадян для дистанційного отримання послуг у різних сферах.

Так, кількість успішних запитів із використанням системи у ІІІ кварталі 2023 року становила 12,6 млн запитів. Це на 51% більше, ніж у ІІ кварталі 2023 року. Зростання спостерігається як у сегменті ідентифікацій на користь державного сектору, так і фінансового.

Наразі Система BankID НБУ налічує 127 учасників: 38 банків-ідентифікаторів та 89 абонентів – надавачів послуг.

У ІІІ кварталі 2023 року до системи підключилися дві небанківські фінансові установи, які працюють у сфері онлайн-кредитування.

Крім того, відтепер Національний банк виконує роль абонента – надавача послуг у Системі BankID НБУ, запровадивши новий онлайн-сервіс – надання інформації з Кредитного реєстру Національного банку для фізичних осіб. Це дає змогу користувачам системи отримувати в електронній формі інформацію про свої кредити в банках у розмірі від 100 мінімальних заробітних плат (на сьогодні це – 617 тис. грн). Щоб скористатися цим сервісом необхідно мати рахунок у банку, що є учасником Системи BankID НБУ, та авторизуватися на сторінці Кредитного реєстру НБУ за посиланням: http://cr.bank.gov.ua.

“За два тижні запровадження Національним банком нового онлайн-сервісу з надання інформації з Кредитного реєстру НБУ кількість ідентифікацій у ньому через Систему BankID НБУ становила майже 10,5 тисяч. Ми прогнозуємо, що зацікавленість користувачів у сервісі і надалі зберігатиметься на високому рівні, ураховуючи, зокрема, плани щодо подальшого розвитку цього проєкту”, – розповіла заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України Ольга Василєва.

Довідково

Система BankID Національного банку – це державна система віддаленої ідентифікації, яка забезпечує передавання персональних даних користувачів від банку, в якому відкрито рахунок, до субʼєкта, який надає користувачу послугу.

На сьогодні 99,9% власників платіжних карток можуть отримати доступ до широкого спектру дистанційних послуг завдяки використанню системи.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини