Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
СПРОСТУВАННЯ: На банкноті 1000 гривень немає неліцензованого шрифту

СПРОСТУВАННЯ: На банкноті 1000 гривень немає неліцензованого шрифту

Поширена у соціальних мережах та ЗМІ інформація про використання на банкноті номіналом 1000 гривень, презентованій Національним банком 25 червня і запланованій для випуску в обіг на 25 жовтня цього року, нібито неліцензованого шрифту не відповідає дійсності.

Однією з особливістей дизайну гривневих банкнот є те, що всі зображення на банкнотах є авторською графікою. Художники, які працюють над їх дизайном, не використовують готові малюнки чи шрифти – вони власноруч створюють векторні графічні елементи дизайну, зокрема і буквений напис номіналу банкноти. Використання авторських творів замість готових продуктів передбачене для забезпечення високого рівня захищеності банкнот, адже підробити авторське зображення складніше, ніж скопіювати готове.

У процесі створення графічних зображень для дизайну банкнот – як то малюнків, так і написів – художники вивчають відповідну графічну інформацію з відкритих джерел, після чого створюють власний витвір з додаванням авторського бачення тих чи інших елементів. Відповідно, частковий збіг окремих елементів на банкноті із зображеннями у відкритих джерелах може бути пов’язаний з творчим опрацюванням публічно доступних матеріалів.

Наголошуємо:  жоден з елементів на банкнотах не є копією готових продуктів. Зокрема, і під час створення буквеного напису "Одна тисяча гривень" на відповідній банкноті було створено авторське графічне зображення на основі творчого використання публічно доступних елементів. Основними серед використаних для цього відкритих джерел, у тому числі , є такі видання:

  • Villu Toots, 300 Burtu Veidi Шрифтов – Riga: Latvia Valsts izdavnieciba, 1960 року видання;
  • Szanto Tibor, A BETU – Budapest: Akademiai Kiado, 1986 року видання;
  • Hildegard Korger, Schrift und Schreiben, – Leipzig: 500 Jahre Buschstadt, 1981 року видання.

Національний банк України просить журналістів утриматися від розповсюдження суб’єктивних тверджень та некоректної інформації про ймовірне використання неліцензованого шрифту на банкноті номіналом 1000 гривень.

Документи
Your browser does not support SVGs
Your browser does not support SVGs
Your browser does not support SVGs
Your browser does not support SVGs
Your browser does not support SVGs
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини