Звичайна версія сайту
Страховику анульовано ліцензію

Страховику анульовано ліцензію

Національний банк України застосував до ТДВ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "АРСЕНАЛ ЛАЙФ" (ЄДРПОУ 39180855) захід впливу у вигляді відкликання (анулювання) безстрокової ліцензії на провадження страхової діяльності у формі добровільного страхування життя.

Таке рішення Правління Національного банку України ухвалило 22 листопада 2022 року.

Національний банк у серпні-вересні цього року провів позапланову інспекційну перевірку вищезазначеної страхової компанії. За результатами інспектування встановлено  факт здійснення ТДВ "СТРАХОВА КОМПАНІЯ "АРСЕНАЛ ЛАЙФ" ризикової діяльності, що загрожує інтересам кредиторів та страхувальників. А саме:

  • придбання неприйнятних активів. Це призвело до зменшення розміру прийнятних активів, які приймаються в покриття нормативу платоспроможності та достатності капіталу, до розміру, що є меншим 120% від нормативного обсягу активів;
  • в умовах дефіциту прийнятних активів для покриття обов'язкових фінансових нормативів органами управління прийнято рішення про здійснення надмірних витрат на придбання активів. Це створює ризик майбутнього зменшення власного капіталу та порушення встановлених законодавством України обов'язкових нормативів;
  • укладення нових договорів страхування при недотриманні нормативу ризиковості операцій.

Виявлення факту здійснення небанківською фінансовою установою ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників та/або інших кредиторів такої установи, є підставою для застосування заходу впливу у вигляді відкликання (анулювання) ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Це передбачено вимогами законодавства України, зокрема статтею 381 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Рішення про застосування заходу впливу набирає чинності з 23 листопада 2022 року.

Довідково

Після відкликання ліцензії фінансова установа позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних ліцензій. Відкликання ліцензії не звільняє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини