Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Страховику анульовано всі ліцензії та виключено з реєстру, ще одному – анульовано частину ліцензій

Страховику анульовано всі ліцензії та виключено з реєстру, ще одному – анульовано частину ліцензій

Національний банк України анулював всі ліцензії на здійснення страхової діяльності та виключив з Державного реєстру фінансових установ одного страховика, а ще одному страховику анулював частину ліцензій.

Щодо анулювання всіх ліцензій та виключення з реєстру

ПРАТ СК "ТЕКОМ" (ЄДРПОУ 25050281) анульовано всі ліцензії на здійснення страхової діяльності та виключено з Державного реєстру фінансових установ на підставі його клопотання*

Нагадаємо, 16 січня 2023 року Національним банком було надано дозвіл ПРАТ СК "ТЕКОМ" на припинення страхової діяльності (без припинення юридичної особи). 

Згідно з останньою поданою ПРАТ СК "ТЕКОМ" звітністю за 2022 рік станом на 31 грудня 2022 року обсяг страхових премій компанії становив 23 661,4 тис. грн, вартість активів – 353 871,7 тис. грн, страхові резерви – 3 429,3 тис. грн. Частка ринку компанії за страховими преміями становила 0,07%.

Щодо анулювання частини ліцензій

ПРАТ "ОДЕСЬКА РЕГІОНАЛЬНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ" (ЄДРПОУ 31277606) відкликано (анульовано) частину ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) на підставі поданої страховиком заяви, керуючись особливим порядком відкликання (анулювання) ліцензії (ліцензій) на здійснення страхової діяльності**.

ПРАТ "ОДЕСЬКА РЕГІОНАЛЬНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ" анульовано ліцензії на: 

  • здійснення добровільного страхування вантажів та багажу (вантажобагажу); 
  • обов’язкового страхування відповідальності суб'єктів перевезення небезпечних вантажів на випадок настання негативних наслідків при перевезенні небезпечних вантажів; 
  • добровільного страхування фінансових ризиків; 
  • добровільного страхування відповідальності перед третіми особами (крім цивільної відповідальності власників наземного транспорту, відповідальності власників повітряного транспорту, відповідальності власників водного транспорту (включаючи відповідальність перевізника); 
  • добровільного страхування від вогневих ризиків та ризиків стихійних явищ; 
  • добровільного страхування майна [крім залізничного, наземного, повітряного, водного транспорту (морського внутрішнього та інших видів водного транспорту)], вантажів та багажу (вантажобагажу); 
  • обов'язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті; 
  • обов'язкового страхування цивільної відповідальності суб'єктів господарювання за шкоду, яку може бути заподіяно пожежами та аваріями на об'єктах підвищеної небезпеки, включаючи пожежовибухонебезпечні об'єкти та об'єкти, господарська діяльність на яких може призвести до аварій екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру; 
  • добровільного страхування від нещасних випадків; 
  • обов'язкового страхування предмета іпотеки від ризиків випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування.

Згідно з останньою поданою ПРАТ "ОДЕСЬКА РЕГІОНАЛЬНА СТРАХОВА КОМПАНІЯ" звітністю за 2022 рік станом на 31 грудня 2022 року обсяг страхових премій компанії становив 2 129,4 тис. грн, активи за балансом – 108 854,6 тис. грн, страхові резерви – 32 215,0 тис грн, частка ринку компанії за страховими преміями – 0,01%. За 12 місяців 2022 року обсяги діяльності страховика зменшилися на 86% порівняно з 2021 роком.

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 17 квітня 2023 року.

Довідково

* Відповідно до пункту 556 глави 67 розділу XI Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 24 грудня 2021 року № 153 (зі змінами), страховик протягом 30 календарних днів після завершення плану припинення страхової діяльності звертається до Національного банку України з клопотанням про анулювання (відкликання) останньої ліцензії (останніх ліцензій) на здійснення страхової діяльності та виключення його з Державного реєстру фінансових установ.
** Відповідно до пункту 189 постанови Правління Національного банку України "Про врегулювання діяльності учасників ринку небанківських фінансових послуг, небанківських фінансових груп, учасників платіжного ринку, колекторських компаній та юридичних осіб, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації" від 06 березня 2022 року № 39 (зі змінами) (далі – Постанова № 39) страховик під час дії воєнного стану в Україні має право скористатися особливим порядком відкликання (анулювання) ліцензії (ліцензій) на здійснення страхової діяльності, передбаченим у пунктах 1810 – 1817 Постанови № 39.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини