Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Страховику надано дозвіл на припинення страхової діяльності, одна компанія поповнила ринок небанківських фінансових послуг, одну компанію виключено реєстру

Страховику надано дозвіл на припинення страхової діяльності, одна компанія поповнила ринок небанківських фінансових послуг, одну компанію виключено реєстру

Національний банк України надав дозвіл страховику на припинення страхової діяльності, включив одну небанківську фінансову установу до Держаного реєстру фінансових установ, анулював ліцензію одній компанії та виключив її з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги.  

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 16 січня 2023 року.

Щодо надання дозволу на припинення страхової діяльності

Загальні збори акціонерів ПРАТ CК “ТЕКОМ” (ЄДРПОУ 25050281) (протокол від 04 листопада 2022 року) вирішили припинити страхову діяльність без припинення страховика як юридичної особи та затвердили план припинення страхової діяльності.

У межах зазначеного плану ПРАТ CК “ТЕКОМ” повинно виконати всі свої зобов’язання, пов’язані зі страховою діяльністю.

Після завершення плану припинення страхової діяльності страховик зобов’язаний звернутися до Національного банку з клопотанням про анулювання (відкликання) останньої ліцензії (останніх ліцензій) на здійснення страхової діяльності.

Відповідно до поданої ПРАТ CК “ТЕКОМ” звітності за 9 місяців 2022 року, страховий портфель компанії формувався за рахунок медичного страхування (29%), страхування наземного транспорту (крім залізничного) (27%), страхування майна та вогневих ризиків (29%). Станом на 30 вересня 2022 року обсяг страхових премій компанії становив 23 546,9 тис. грн,  вартість активів – 371 277,3 тис. грн, страхові резерви –  18 458,6 тис. грн. Частка ринку компанії за страховими преміями становить 0,11 %.

Щодо включення до Держаного реєстру фінансових установ

Національний банк включив ТОВ “АТОМ ФІНАНС” (ЄДРПОУ 43757152) до Державного реєстру фінансових установ.

Наразі зазначена установа ще не має ліцензій на надання фінансових послуг.

Щодо анулювання ліцензії та виключення з реєстру

На підставі отриманої заяви ТОВ “ІНВЕСТ-РЕГІОН” (ЄДРПОУ 34532275) анульовано ліцензію на надання послуг з фінансового лізингу.

Крім того, на підставі отриманих документів ТОВ “ІНВЕСТ-РЕГІОН” виключено з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги.

Довідково

Процедура припинення страховиком діяльності з надання фінансових послуг, а також порядок та умови ухвалення рішення про надання Національним банком України дозволу на припинення страхової діяльності встановлена Положенням про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 24 грудня 2021 року № 153 (зі змінами).

 

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини