Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Суд ухвалив рішення стягнути нерухомість компанії І.Коломойського вартістю більше 100 млн грн на користь Національного банку

Суд ухвалив рішення стягнути нерухомість компанії І.Коломойського вартістю більше 100 млн грн на користь Національного банку

Господарський суд Львівської області 16 січня 2020 року у повному обсязі задовольнив позов Національного банку про звернення стягнення на предмет іпотеки, пов’язаного з ексвласником ПриватБанку Ігорем Коломойським, ПАТ «Дніпрометалсервіс».

Зазначена компанія у вересні 2014 року надала Національному банку в заставу нежитлове приміщення площею майже 20 тис. кв.м і вартістю більше 100 млн грн в якості забезпечення кредиту рефінансування, що надавався ПриватБанку до націоналізації. 

Оскільки ПАТ «Дніпрометалсервіс» не виконало взятих на себе зобов’язань майнового поручителя ПриватБанку, Національний банк у травні 2018 року подав до суду з метою стягнення заставного майна.

16 січня 2020 року позовна заява Національного банку була задоволена в повному обсязі.

Загалом суди вже ухвалили 24 рішення на користь Національного банку про звернення стягнення на предмети іпотеки за зобов’язаннями ПриватБанку на загальну суму 1,36 млрд грн. 18 рішень набрали законної сили, за якими виконавчі документи були надіслані до органів Державної виконавчої служби для примусового виконання.

Довідково

У 2018 році Національний банк подав 148 позовів проти колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського (фінансового поручителя) та пов’язаних із ним 32 компаній - майнових поручителів.

Мета позовів – забезпечити погашення кредитів рефінансування, які Національний банк надав ПриватБанку упродовж 2008–2015 років. Загалом позови спрямовані на погашення заборгованості за п'ятьма кредитними угодами.

На сьогодні на різних стадіях судового процесу перебуває ще понад 200 подібних справ не лише щодо ПриватБанку, а й банків, які свого часу були визнані неплатоспроможними та досі не виконали власних зобов’язань за кредитами рефінансування.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини