Звичайна версія сайту

Три фінансові установи добровільно відмовилися від ліцензій

Національний банк України відкликав (анулював) ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) у трьох фінансових установ на підставі поданих ними заяв.

Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив такі рішення на засіданні 19 березня 2021 року:

  1. Відкликати усі наявні ліцензії:
  • у ТОВ “ФК “ФАРВАТЕР ФІНАНС” (ЄДРПОУ 40254542) одну ліцензію на надання послуг з факторингу;
  • у Кредитної спілки “КОПІЛОЧКА” (ЄДРПОУ 34527066) одну ліцензію на надання коштів у позику, в тому числі й на умовах фінансового кредиту.

Додатково повідомляємо, що зобов’язання Кредитної спілки “КОПІЛОЧКА” становили 212,33 тис. грн (0,01% від загального обсягу ринку кредитних спілок) станом на 1 січня 2021 року, а її активи –  410,91 тис. грн (0,02% від загального обсягу ринку).

Водночас активи ТОВ “ФК “ФАРВАТЕР ФІНАНС” становили 4,8 млн грн станом на 1 жовтня 2020 року або 0,003% від загального обсягу ринку фінансових компаній.

  1. Відкликати ліцензію на надання гарантій:
  • у ТОВ “ФК “ГРЕТА ФІНАНС” (ЄДРПОУ 43226900).

Варто додати, що ця фінансова компанія продовжує свою діяльність та має чинні ліцензії на інші види діяльності. У неї була відкликана ліцензія виключно на надання гарантій.

У грудні 2020 року Національний банк нагадав усім фінансовим компаніям-гарантам про необхідність виконання обов’язкових нормативів. Дві третини фінансових компаній-гарантів із 354 ліцензованих не дотримуються вимог нормативів та мають хоча б один невиконаний норматив. Про це свідчать результати поданої фінансової звітності за девʼять місяців 2020 року.

Довідково

Після відкликання ліцензій фінансова компанія позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних ліцензій. Водночас відкликання ліцензій не позбавляє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.

Перевірити чинні ліцензії фінансової установи можна на вебсайті Національного банку за посиланням.

Перевірити чинні ліцензії юридичних осіб-лізингодавців можна на вебсайті Національного банку України за посиланням.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини