Звичайна версія сайту
У грудні ринок небанківських фінансових послуг поповнився 23 новими гравцями, а 40 учасників залишили ринок – результати ліцензування та реєстрації

У грудні ринок небанківських фінансових послуг поповнився 23 новими гравцями, а 40 учасників залишили ринок – результати ліцензування та реєстрації

У грудні кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася до 1 893 (станом на 31 грудня) з 1 910 (станом на 30 листопада). Кількість банків станом на 31 грудня становить 71.

Упродовж грудня Національний банк зареєстрував 23 нових гравців небанківського фінансового ринку – 11 фінансових компаній, один ломбард, одну лізингову компанію, чотирьох страхових брокерів та шість колекторських компаній.

Водночас з реєстрів виключено 40 учасників ринку: 15 фінансових компаній, один страховик, дев’ять ломбардів, чотири кредитні спілки та чотири лізингові компанії залишили ринок добровільно, а сім фінансових компаній було виключено примусово.

Станом на 31 грудня 2021 року на небанківському ринку працювали 142 non-life-страховики (на кінець листопада було 143) та 13 life-страховиків (кількість не змінилася), 261 ломбард (було 269), 278 кредитних спілок (було 282), 137 лізингових компаній (було 140), 935 фінансових компаній (було 946), 65 страхових брокерів (було 61) та 62 колекторські компанії (було 56).

Крім того, на ринку визнано 25 банківських груп та 23 небанківські фінансові групи. Так, у грудні визнано небанківську фінансову групу “PrimoCollect (Прімоколект)” та припинено визнання небанківської фінансової групи “ІНЕКО”.

На платіжному ринку діє 36 національних платіжних систем та 15 міжнародних платіжних систем.

Ухвалені рішення з питань ліцензування та реєстрації

У грудні до Національного банку надійшло 718 запитів від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Найбільша кількість запитів стосувалася фінансових компаній, ломбардів і лізингодавців – 540. Кількість запитів щодо кредитних установ (банки та кредитні спілки) становила 73, страховиків – 101, платіжних систем – 4.

Протягом грудня Національний банк застосовував заходи впливу до учасників небанківського фінансового ринку. Зокрема, регулятор зупинив дію ліцензій п’ятьом учасникам ринку небанківських фінансових послуг – чотирьом фінансовим компаніям та одному страховику. Також у грудні регулятор анулював усі ліцензії за ініціативою заявника 29 установам (15 фінансовим компаніям, одному страховику, шести ломбардам, п’ятьом кредитним спілкам та двом лізинговим компаніям) та примусово  –  10 страховикам. Частина наявних ліцензій за ініціативою заявників була анульована 16 фінансовим компаніям та одному страховику та примусово – одній фінансовій компанії.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини