Звичайна версія сайту

У I півріччі Національний банк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 1,1 млрд грн

Національний банк України за перше півріччя 2020 року отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 1,1 млрд грн.

Найбільше коштів отримано від реалізації заставлених банками майнових прав за кредитними договорами – 606,4 млн грн та об’єктів нерухомого майна – 161,5 млн грн.

Також частково заборгованість була погашена за рахунок:

  • звернення Національним банком стягнення на нерухоме майно шляхом набуття його у власність на загальну суму 99,7 млн грн;
  • реалізації в межах виконавчого провадження заставленого нерухомого майна поручителів неплатоспроможних банків загальною сумою 48,8 млн грн;
  • отримання коштів від погашення заборгованості за заставленими Національному банку кредитними договорами загальною сумою 161,9 млн грн;
  • інших джерел погашення заборгованості загальною сумою 19,4 млн грн.

За найвищу ціну – 60,7 млн грн у 2020 році реалізовано об’єкт нерухомого майна, переданий ПАТ "ВіЕйБі Банк" у заставу Національному банку.

Протягом першого півріччя 2020 року Національний банк погодив умови реалізації заставлених майнових прав за кредитними договорами із сукупною початковою ціною реалізації 31,17 млрд грн та об’єктів нерухомого майна із сукупною початковою ціною реалізації  1,45 млрд грн.

Національний банк із 2014 року ініціював подання 117 судових позовів з метою повернення неплатоспроможними банками заборгованості за кредитними договорами за рахунок активів майнових та фінансових поручителів. Усі судові рішення щодо фінансових поручителів та майнових поручителів, які набрали законної сили, ухвалені на користь Національного банку. Наразі вживаються заходи щодо їх примусового виконання. На розгляді в судах перебуває ще 32 справи, а також 10 справ про банкрутство майнових поручителів.

Нагадаємо, що у 2017 році Національний банк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,16 млрд грн, у 2018 році – 2,64 млрд грн, а у 2019 році – 3,6 млрд грн.

Довідково

Рішення щодо реалізації заставлених активів неплатоспроможних банків ухвалює виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Як забезпечений кредитор Національний банк погоджує спосіб та місце реалізації активів, що перебувають у нього в заставі, після отримання офіційного рішення виконавчої дирекції ФГВФО. Продаж активів також здійснює Фонд гарантування вкладів фізосіб.

 

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини

Поділитись