Звичайна версія сайту
У жовтні обсяги іпотечного кредитування були найбільшими за останні два роки – результати опитувань банків

У жовтні обсяги іпотечного кредитування були найбільшими за останні два роки – результати опитувань банків

Національний банк України продовжує оприлюднення результатів опитувань банків про обсяги виданих іпотечних кредитів населенню. 

За результатами останнього опитування банки повідомили, що в жовтні було видано 662 кредити на загальну суму 491 млн грн. Це найвищий місячний показник, починаючи з грудня 2018 року, (період,  із якого  проводиться відповідне опитування Національного банку). Порівняно з жовтнем 2019 року обсяг видачі нових іпотечних кредитів збільшився на 82%, а порівняно з вереснем 2020 року – на 6%.

Також зріс середній розмір кредиту на купівлю житла. Якщо у вересні 2020 року він становив близько 700 тис. грн, то в жовтні  – 741 тис. грн. Наразі середній розмір іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості становить 830 тис. грн, вторинної – 730 тис. грн. 

Результати опитувань показали, що вторинний ринок продовжує суттєво переважати за кількістю й за обсягом кредитування. Частка укладених іпотечних договорів на купівлю житла на вторинному ринку в жовтні становила близько 87% за обсягом від усіх нових видач. 

Зазначимо, що в жовтні середньозважена ефективна відсоткова ставка за новими іпотечними кредитами дещо знизилася. За даними банків, у жовтні середня ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку становила 14,3% (у вересні – 14,9%), на первинному – 17,2% (у вересні  –18,4%).

Опитування банків свідчать, що ринок іпотечного кредитування є дуже концентрованим. Більше 85% нових угод (2,4 млрд грн) за перші 10 місяців 2020 року уклали п’ять банків. 

У регіональному розрізі найбільше іпотечних кредитів було видано в Києві - 187 договорів на 208,2 млн грн (28% від загальної кількості та 42% від загальної суми).

Після Києва найбільше іпотечних договорів у жовтні укладено в Київській області – 73 договори на 68,1 млн грн (11% та 14% відповідно), у Харківській області – 63 договори на загальну суму майже 34,8 млн грн  (10% та 7% відповідно), у Львівській – 38 договорів на 26,5 млн грн та Одеській областях – 33 договори на 22,6 млн грн.

Наступна публікація результатів опитувань банків про обсяги іпотечного кредитування населення в листопаді  – грудні 2020 року відбудеться наприкінці січня 2021 року.

З інформацією про попередні результати опитувань банків можна ознайомитися за посиланням

Довідково

Щомісячні результати опитування банків – це самооцінка власних іпотечних портфелів банками. Тому вони можуть не збігатися з офіційною статистикою, що розміщена на офіційному вебсайті НБУ в розділі "Статистика". 

Відмінності насамперед зумовлені використанням банками управлінської звітності для цілей складання цієї таблиці даних. Такий підхід точніше відображає тип застави за кредитами, а отже – й сутність класифікації кредитів.


 

Теги
Документи
Your browser does not support SVGs
Результати анкетування банків про кредити, надані фізичним особам на купівлю, будівництво та реконструкцію нерухомості під заставу нерухомості
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Іпотека у жовтні 2020 року. Головні числа
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Обсяги виданих іпотечних кредитів у розрізі регіонів. Січень-жовтень 2020 року
Завантажити
Your browser does not support SVGs
Обсяги іпотечного кредитування. Січень-жовтень 2020 року
Завантажити
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини