Перейти до вмісту

У Києві відбувається зустріч групи країн-членів МВФ і Світового банку

З 03 по 05 червня 2016 року у Києві відбудеться зустріч групи країн-членів Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Світового банку (СБ) (IMF – World Bank Constituency Meetings), представлених спільними виконавчими директорами на чолі з Королівством Нідерланди.

Україну відвідають понад 70 іноземних високопосадовців із 15 країн, серед яких голови центральних банків, міністри фінансів та їх заступники.

4 червня зустріч урочисто відкриє головуюча від України у МВФ Голова Національного банку України Валерія Гонтарева. Учасників заходу привітає Президент України Петро Порошенко.

Серед почесних гостей та спікерів зустрічі – Перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон, Віце-президент Світового банку Сиріл Мюллер, Віце-президент Світового банку Ян Валлісер.

У роботі заходу візьмуть участь Перший віце-прем’єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, Міністр фінансів Олександр Данилюк, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, а також інші представники органів влади, які співпрацюють з МВФ та Світовим банком.

"На зустрічі з іноземними колегами ми презентуємо плани щодо досягнення макроекономічної стабільності, розповімо про реформи і здобутки у фінансовому секторі, а також обговоримо наявні виклики та необхідні подальші кроки для їх подолання, - зазначила Голова НБУ Валерія Гонтарева. - На порядку денному - обговорення таких питань, як забезпечення стійкого економічного майбутнього для країн регіональної групи, світові тенденції і драйвери щодо цін на товарно-сировинні ресурси, а також економічні наслідки міграції".

Довідка

Група країн-членів МВФ

Для посилення координації роботи МВФ 189 країн-членів було поділено на регіональні групи. Очолює групу країна, у якої найбільша квота в групі.

Україна входить до складу Регіональної групи країн-членів МВФ на чолі з Нідерландами. Членами цієї групи є 15 країн (Нідерланди, Україна, Бельгія, Болгарія, Боснія та Герцеговина, Вірменія, Грузія, Ізраїль, Кіпр, Люксембург, Македонія, Молдова, Румунія, Хорватія, Чорногорія).

Інтереси держав-членів групи у Раді директорів МВФ представляє виконавчий директор від Нідерландів Менно Снел.

Група країн-членів Світового банку

За аналогією з Регіональною групою країн-членів МВФ, Україна входить до складу Регіональної групи країн-членів СБ на чолі з Нідерландами. Чисельність цієї групи - 13 країн (країни, які входять до вищезазначеної групи МВФ, за винятком Бельгії та Люксембургу).

Інтереси держав групи у Раді директорів СБ представляє виконавчий директор від Нідерландів Френк Хеемскерк.

Зустрічі груп держав-членів МВФ і СБ

Зустрічі груп держав-членів МВФ і СБ, представлених спільними виконавчими директорами, є щорічними та проводяться в одній із країн групи на ротаційній основі.

Традиційно цей захід є визначальною подією року, одним із найважливіших представницьких форумів найвпливовіших урядових і фінансових кіл Європи та світу. На заході зазвичай присутні представники урядів країн - членів МВФ та СБ.

Голова Національного банку Валерія Гонтарева та Міністр фінансів Олександр Данилюк є головуючими від України у МВФ та СБ відповідно.

Нагадаємо, проведення зустрічі групи країн-членів МВФ та СБ на території України планувалося ще у 2014 році, але у зв’язку з подіями на сході країни збори перенесено на 2016 рік.

Національний банк України та Міністерство фінансів України виступають організаторами заходу.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини