У лютому 2018 року відновився приплив коштів у банківську систему після традиційного зниження обсягів депозитів на початку року. За підсумками лютого загальний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках збільшився на 1,4% або 6,8 млрд грн до 482,2 млрд грн. Такі тенденції відображають попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за лютий 2018 року.
Найбільш жваве зростання спостерігалося за гривневими вкладами населення. За місяць вони зросли на 2,6%. Це пояснюється зростанням номінальних доходів населення та збільшенням привабливості гривневих депозитів на тлі зміцнення гривні, чому серед іншого, сприяло й проведення Національним банком більш жорсткої монетарної політики.
В свою чергу, обсяг корпоративних депозитів у гривні зріс на 0,3% за місяць. Більш помірні темпи приросту депозитів корпоративного сектору є типовим для періоду сплати квартальних податкових платежів до бюджету.
Загальний портфель кредитів банків у національній валюті за підсумками січня зріс на 0,8% порівняно з січнем – до 580 млрд грн. Банки нарощували гривневе кредитування як населення, так і бізнесу. Обсяг кредитів у національній валюті, виданих домогосподарствам, зріс за місяць на 0,9%, виданих корпоративному сектору – на 0,8%.
Обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) у лютому скоротилися.
У відповідь на подальше підвищення Національним банком облікової ставки банки продовжували у лютому підвищувати процентні ставки як за депозитами, так і кредитами в національній валюті, насамперед для корпоративного сектору.
Процентні ставки за новими гривневими депозитами для бізнесу зросли до 10,2% річних, за кредитами – до 16,0% річних. Також відбулося зростання ставок на новими кредитами у гривні й для домогосподарств – до 31,6% річних. Натомість процентні ставки за новими гривневими депозитами домогосподарств залишилися практично на рівні попереднього місяця – 11,4% річних.
Детальніше про основні тенденції грошово-кредитного ринку у лютому 2018 року читайте наприкінці місяця у "Макроекономічному та монетарному огляді" (березень 2018).