Звичайна версія сайту

У серпні банки продовжували кредитувати населення та бізнес

Кредитний портфель банків у національній валюті у серпні зріс на 2,3% до 607,8 млрд грн. Про це свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за серпень 2018 року.

Як і в попередні місяці, банки активно працювали з населенням - обсяг гривневих кредитів населенню зріс на 4% до 126,2 млрд грн.

Обсяг гривневих кредитів бізнесу за серпень зріс на 1.8% до 480,3 млрд грн, валютних – майже не змінився і становив 14,5 млрд дол. США.

У серпні обсяг гривневих депозитів у банківській системі України скоротився на 4,1% до 494,5 млрд грн. Обсяги гривневих коштів бізнесу на рахунках у платоспроможних банках скоротились на 6,7% до 242,3 млрд грн, значною мірою через сплату квартальних податкових та інших платежів до бюджету. Гривневі кошти фізичних осіб на рахунках у платоспроможних банках скоротились на 1,3% до 251,5 млрд грн під впливом сезонних факторів та погіршенням курсових очікувань.

В умовах збільшення волатильності на валютному ринку та девальваційного тиску на гривню зросли обсяги валютних депозитів: бізнесу – на 2,1% до 5,2 млрд дол. США, населення – на 2,2% до 8,7 млрд дол. США.

Вартість гривневих кредитів та депозитів для бізнесу незначно зросла, для населення – лишилась майже на рівні попереднього місяця.

Процентні ставки за гривневими депозитами для бізнесу в серпні підвищились на 0,4 п.п. до 12,4%, за кредитами у національній валюті – зросли на 1 п.п. до 17,9% річних.

Ставки за гривневими депозитами населення лишились на рівні липня, за кредитами у національній валюті знизились на 0,2 п.п.

Детальніше про основні тенденції грошово-кредитного ринку у серпні 2018 року читайте наприкінці місяця у "Макроекономічному та монетарному огляді" (вересень 2018).

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини

Поділитись