Звичайна версія сайту
Учасники фінансового сектору позитивно оцінюють його стан та перспективи – Опитування про системні ризики

Учасники фінансового сектору позитивно оцінюють його стан та перспективи – Опитування про системні ризики

Банки та небанківські фінансові установи покращили свою оцінку стану фінансового сектору. Водночас вони вважають корупцію та кіберзагрози основними факторами високого ризику. Про це свідчать результати останнього "Опитування про системні ризики фінансового сектору", проведеного в листопаді цього року.

Оцінюючи стан фінансового сектору, більшість респондентів відзначили, що упродовж останніх шести місяців він лишився майже без змін, а більше 40% вказали на покращення стану справ. Водночас опитування показало збільшення частки оптимістично налаштованих керівників, які очікують покращення стану справ у фінансовому секторі у наступні пів року.

До п’ятірки найбільших факторів ризику (тих, що виявилися найзначнішими через сукупну оцінку респондентами у категоріях "дуже високий" та "високий" ризик) увійшли:

  • корупція, діяльність правоохоронних органів та судової системи;
  • шахрайство та кібернетичні загрози;
  • стан захисту прав кредиторів та інвесторів;
  • політична та соціальна ситуація в Україні;
  • стан співпраці з міжнародними фінансовими організаціями.

Цікаво, якщо порівняти з попереднім опитуванням, яке проводилось у травні 2019 року, значно зросла оцінка ризиків, пов’язаних із шахрайством та кібернетичними загрозами – раніше 54% уважали цей ризик високим або дуже високим, на сьогодні – вже 70%.

До найменших факторів ризику респонденти віднесли поточну та очікувану інфляцію,можливість банкрутства  та/чи фінансових труднощів у фінансових установ, доступ до фондування, динаміку та волатильність обмінного курсу.

Опитані респонденти також відзначили, що упродовж останніх шести місяців схильність до ризику їхніх фінустанов суттєво не змінилася, хоча ризик-апетит до ризику підвищився в кожного п’ятого респондента.

Наступне Опитування про системні ризики фінансового сектору буде опубліковане в травні 2020 року.

 Довідково

Опитування проводилося з 11 до 22 листопада 2019 року. Участь у ньому взяли керівники 18 банків, 6 страхових та 2 інвестиційні компанії. До вибірки не потрапили фінансові установи, до яких запроваджено санкції. У підсумкових результатах не бралися до уваги розмір банку/компанії чи їхньої частки на ринку – усі відповіді рівноцінні.

Опитування про системні ризики фінансового сектору вивчає, як найбільші банки та небанківські фінансові установи сприймають поточні та потенційні ризики для фінансового сектору, і проводиться Національним банком України двічі на рік. Його результати відображають, як топ-менеджери фінустанов оцінюють стан фінансового сектору за минулі 6 місяців та чого очікують у наступні пів року.

Представлені результати ґрунтуються на отриманих відповідях респондентів і можуть не збігатися з оцінкою ризиків фінансової системи Національним банком України.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини