Сьогодні в Національному банку України відбулося перше засідання Наглядового комітету Проекту технічної допомоги ЄС "Технічна допомога за пріоритетними напрямами фінансового сектору" (далі – Проект) для обговорення та погодження початкового звіту Проекту.
Перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук привітав та високо оцінив вагому підтримку європейського співтовариства у процесі реформування нашої країни та допомогу у відновленні її економічного процвітання.
Він зауважив, що мета передбаченої Проектом допомоги полягає у сприянні реформам у секторі фінансових послуг України, які дадуть йому змогу підтримувати стабільні, надійні та ефективні фінансові ринки, спроможні надавати фінансові ресурси національній економіці й підтримувати соціально-економічний розвиток країни, її інтеграцію у глобальне фінансове середовище.
Зокрема щодо діяльності Національного банку України Проект стосуватиметься питань впровадження нових засобів макропруденційного нагляду, спрямованих на зміцнення фінансової стабільності; запровадження принципів Базеля II; створення необхідних передумов для майбутнього поступового запровадження вільного руху капіталу; зміцнення засад фінансової звітності шляхом запровадження МСФЗ згідно з таксономіями XBRL, а також вдосконалення грошово-кредитної та фінансової статистики тощо.
Саймон Нотт, представник Групи підтримки України з економічних питань Європейської Комісії, підкреслив, що Проект, який наразі впроваджується, є дуже важливим, оскільки має закласти засади для створення міцного належно побудованого й ефективно функціонуючого фінансового сектору України. Проект цілком узгоджується з положеннями Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також із Комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року, яка була затверджена Національною радою реформ України та впроваджується під керівництвом Національного банку України.
У зустрічі також взяли участь директор (Надя Бонева) і ключові експерти Проекту (Скотт Гілберт Калхун, Артур Радомські, Харілаос Мертцаніс), керівник відділу економічної співпраці Представництва ЄС в Україні (Хуана Мера Кабелло), а також представники всіх бенефіціарів Проекту (Міністерство фінансів України, НКЦПФР, Нацкомфінпослуг та НБУ).
Довідково
Метою Проекту технічної допомоги ЄС є підтримка зміцнення сектору фінансових послуг України, його адаптації до європейських та міжнародних стандартів. Проект є продовженням технічної співпраці між Україною та ЄС у сфері фінансових послуг та спрямований на забезпечення імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Проект технічної допомоги ЄС, що розпочато наприкінці березня 2015 року, триватиме три роки. Виконавцем Проекту є компанія Hulla&Co.Human Dynamics KG