Звичайна версія сайту
За 2020 рік сума платежів через СЕП зросла більш ніж на третину

За 2020 рік сума платежів через СЕП зросла більш ніж на третину

У 2020 році система електронних платежів Національного банку України (далі – СЕП) працювала ефективно та надійно, забезпечуючи високий рівень безпеки міжбанківських переказів у національній валюті.

Торік через СЕП здійснено 385 млн початкових платежів на суму майже 45 трлн грн, що більше на 38% за сумою, ніж у 2019 році (384 млн. початкових платежів на суму майже 33 трлн грн відповідно).

У середньому за день у СЕП упродовж минулого року оброблялося близько 1,5 млн початкових платежів на суму 178 млрд грн. Водночас потенційно система здатна обробляти упродовж одного банківського дня практично у 10 разів більше платежів, ніж теперішні обсяги.

Переважна більшість початкових платежів торік надіслали до системи банки України та їхні філії – 94% від їх загальної кількості.

Як свідчить структура платежів у системі у 2020 році:

за кількістю найчастіше оброблялися невеликі платежі:

  • до 1 тис. грн – 49%;
  • від 1 тис. грн до 100 тис. грн – 47%;
  • від 100 тис. грн і більше – 4%;

за сумою найбільше платежів припадало на великі платежі:

  • до 1 тис грн – менше 1%
  • від 1 тис грн до 100 тис грн – 5%
  • від 100 тис грн і більше – 95%.

Нагадаємо, що із серпня минулого року СЕП запрацювала в режимі 23/7. Це стало першим етапом для майбутнього переходу системи на цілодобовий режим роботи. Перехід СЕП на режим роботи 24/7 планується реалізувати в межах модернізації системи разом з її переходом на міжнародний стандарт ISO 20022. Зокрема, у 2021 році регулятор планує активно працювати над цим проєктом, мета якого – осучаснення фінансової інфраструктури України відповідно до світових тенденцій та вимог часу й бізнесу, а також підвищення конкурентоспроможності нашої країни та її інтеграція зі світовими ринками.

Довідково

Система електронних платежів Національного банку (СЕП) – державна банківська платіжна система, що забезпечує проведення міжбанківського переказу через рахунки, відкриті в Національному банку України.

Національний банк України є платіжною організацією та розрахунковим банком системи. Це єдина системно важлива платіжна система в Україні. Вона забезпечує здійснення 96% міжбанківських переказів коштів у національній валюті в межах України.

Учасниками СЕП станом на 01 січня 2021 року були 74 банки, Державна казначейська служба та Національний банк України.

 

Теги
Поділитись
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини