Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
За 2021 рік більш ніж на чверть зросла сума платежів через СЕП

За 2021 рік більш ніж на чверть зросла сума платежів через СЕП

У 2021 році система електронних платежів Національного банку України (далі – СЕП) надійно і стабільно виконувала свої функції та повністю задовольняла потреби української банківської системи в міжбанківських переказах у національній валюті.

Торік через СЕП здійснено 446 млн початкових платежів на суму понад 57 трлн грн, що більше на 16% за кількістю та на 27% за сумою, ніж у 2020 році (385 млн початкових платежів на суму майже 45 трлн грн відповідно).

У середньому за день у СЕП упродовж минулого року оброблялося близько 1,8 млн початкових платежів на суму 229 млрд грн. Водночас потенційно система здатна обробляти упродовж одного банківського дня практично у 10 разів більше платежів, ніж теперішні обсяги.

Переважна більшість початкових платежів торік надіслали до системи банки України та їхні філії – 95% від їх загальної кількості.

Як свідчить структура платежів у системі у 2021 році:

за кількістю найчастіше оброблялися невеликі платежі:

  • до 1 тис. грн – 48%;
  • від 1 тис. грн до 100 тис. грн – 48%;
  • від 100 тис. грн і більше – 4%;

за сумою найбільше платежів припадало на великі платежі:

  • до 1 тис. грн – менше 1%;
  • від 1 тис. грн до 100 тис. грн – 5%;
  • від 100 тис. грн і більше – 94%.

Нагадаємо, що з 20 серпня 2022 року має запрацювати нове покоління СЕП – на базі міжнародного стандарту ISO 20022 та в цілодобовому режимі (зараз система працює у режимі 23/7). Це дасть банкам та бізнесу нові можливості, підвищить безпеку платежів. Крім того, завдяки впровадженню міжнародного стандарту ISO 20022 платіж буде доповнено додатковою інформацією, а значну кількість процесів під час оброблення платежів можна буде автоматизувати.

Довідково

Система електронних платежів Національного банку (СЕП) – державна банківська платіжна система, що забезпечує проведення міжбанківського переказу через рахунки, відкриті в Національному банку України.

Національний банк України є платіжною організацією та розрахунковим банком системи. Це єдина системно важлива платіжна система в Україні. Вона забезпечує здійснення 96% міжбанківських переказів коштів у національній валюті в межах України.

Учасниками СЕП – юридичними особами станом на 01 січня 2022 року були 71 банк, Державна казначейська служба та Національний банк України.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини