Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Зі спецрахунку, відкритого Національним банком, у лютому на потреби оборони перераховано понад 435 млн грн, рахунок поповнився на 306 млн грн

Зі спецрахунку, відкритого Національним банком, у лютому на потреби оборони перераховано понад 435 млн грн, рахунок поповнився на 306 млн грн

Національний банк інформує про стан спеціального рахунку для допомоги силам оборони та рахунку Міністерства соціальної політики для гуманітарних потреб.

Про спецрахунок на потреби оборони 

Станом на 1 березня 2023 року залишок коштів на спецрахунку становить майже 870 млн грн. За минулий місяць на спецрахунок надійшло понад 306 млн грн.

Усього на спецрахунок, який Національний банк відкрив для підтримки сил оборони 24 лютого 2022 року, надійшло понад 24 млрд грн в еквіваленті.

Кошти перераховували як громадяни та підприємства України, так і міжнародна спільнота (зокрема зі США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі, Швейцарії, Норвегії, Австралії, Франції, Канади, Болгарії, Гонконгу та ще багатьох країн світу).

З-за кордону в іноземній валюті (долари США, євро, фунти, канадські долари, китайські женьміньбі, японські єни, швейцарські франки, польські злоті, австралійські долари) надійшло понад 8 млрд грн в еквіваленті.

Загалом з початку війни Національний банк перерахував на потреби оборони понад 23 млрд грн, у лютому – понад 435 млн грн, зокрема:

  • на потреби Національної гвардії України – усього 1 120 млн грн (06.02.2023 – 130 млн грн);
  • на потреби Національної поліції України – усього 1 650 млн грн;
  • на потреби Міністерства оборони України – усього понад 14 721 млн грн;
  • на потреби Державної прикордонної служби України – усього 980,2 млн грн;
  • на потреби Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України – усього понад 4,5 млрд грн (23.02.2023 – 27,2 млн грн; 27.02.2023 – 265,1 млн грн);
  • на потреби Державної служби України з надзвичайних ситуацій – понад 19,3 млн грн;
  • на потреби РНБО України – усього 40,5 млн грн;
  • на потреби Державної спеціальної служби транспорту – усього 80,6 млн грн (13.02.2023 – 13,6 млн грн);
  • на потреби Служби безпеки України – усього понад 318,2 млн грн.

Нагадаємо, що перерахувати кошти на потреби оборони можна як за реквізитами, так і за допомогою платіжної картки: https://bank.gov.ua/ua/about/support-the-armed-forces.

Про рахунок для гуманітарних потреб

Станом на 1 березня 2023 року залишок коштів на рахунку Міністерства соціальної політики України, який Національний банк відкрив для гуманітарних цілей, становить понад 75,2 млн грн. За лютий на рахунок для гуманітарних потреб надійшло майже 2,7 млн грн. Близько половини коштів з початку війни надійшло з-за кордону в іноземній валюті (долари США, євро, фунти).

Міністерство соціальної політики України, що є отримувачем та розпорядником коштів, які надходять на цей рахунок, вже перерахувало з нього понад 845 млн грн з метою надання гуманітарної допомоги постраждалим від збройної агресії рф.

Нагадаємо, що для допомоги громадянам, які потерпають від війни, перерахувати кошти можна як за реквізитами, так і за допомогою платіжної картки: https://bank.gov.ua/ua/about/humanitarian-aid-to-ukraine

Довідково

Інформація про стан спецрахунку щоденно оновлюється на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини