Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Похідні показники UONIA

Національний банк здійснює розрахунок та оприлюднення таких похідних показників UONIA: кумулятивний індекс UONIA та кумулятивні середні ставки UONIA, розраховані для строків один, три та шість місяців.

Кумулятивний індекс UONIA – відображає щоденну наростаючу зміну вартості умовного фінансового інструменту, за яким нараховуються складні відсотки на певну початкову суму, починаючи з першого дня визначення UONIA.

Кумулятивні середні ставки UONIA – відображають середнє значення UONIA для визначених розрахункових періодів.

Порядок про розрахунок та оприлюднення похідних показників UONIA

Розрахунок похідних показників UONIA здійснюється кожного робочого дня з подальшим їх оприлюдненням до 10.00 в розділі “Фінансові ринки” офіційного Інтернет-представництва Національного банку.

Національний банк здійснює розрахунок та оприлюднення похідних показників UONIA в довідкових цілях. Національний банк та учасники ринку можуть використовувати похідні показники UONIA для визначення ставок за фінансовими інструментами та контрактами, де передбачено нарахування складних відсотків, однак не мають жодних зобов’язань цього робити.

Якщо у вас виникли будь-які питання, зауваження, пропозиції або скарги стосовно будь-яких аспектів, пов’язаних із визначенням, розрахунком та оприлюдненням похідних показників UONIA, ви маєте змогу звернутися з ними безпосередньо до Національного банку України у будь-який зручний для вас спосіб. Детально про порядок подання звернень можна прочитати тут.