Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту

Десять фінансових установ добровільно відмовилися від ліцензій

Національний банк України відкликав (анулював) ліцензії на надання фінансових послуг у десяти фінансових установ на підставі поданих ними заяв.

Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив такі рішення на засіданнях 12 та 19 лютого 2021 року:

 1. Відкликати усі наявні ліцензії:
 • у ТОВ “ФК “РІТЕЙЛ КЕПІТАЛ” (ЄДРПОУ 37393405) одну ліцензію на надання послуг з факторингу;
 • у ПТ “ЛОМБАРД “МІЛАН” ОСІПОВА НАТАЛЯ ВАСИЛІВНА ТА КОМПАНІЯ” (ЄДРПОУ 41031496) одну ліцензію на надання коштів у позику, зокрема й на умовах фінансового кредиту.

Активи ТОВ “ФК “РІТЕЙЛ КЕПІТАЛ” становити 132 млн грн, або 0,07% від загального обсягу активів ринку фінансових компаній, станом на 1 жовтня 2020 року. Активи ПТ “ЛОМБАРД “МІЛАН” ОСІПОВА НАТАЛЯ ВАСИЛІВНА ТА КОМПАНІЯ” становили 1,1 млн грн, або 0,03% від загального обсягу ломбардів, станом на 1 жовтня 2020 року.

 1. Відкликати декілька ліцензій:
 • у ТОВ “ПРЕМІУМ ФІНАНС” (ЄДРПОУ 39727881) чотири ліцензії – на надання послуг з факторингу, надання послуг з фінансового лізингу, надання коштів у позику, зокрема й на умовах фінансового кредиту, а також на надання гарантії. Водночас у компанії залишається чинною ліцензія на здійснення валютних операцій (торгівля валютними цінностями у готівковій формі);
 • у ТОВ “ФК ЮАПЕЙ” (ЄДРПОУ 39407959) дві ліцензії – на надання послуг з факторингу та на надання гарантії. Водночас у компанії залишається чинною ліцензія на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.
 1. Відкликати ліцензію на надання гарантій:
 • у ТОВ “ФК “АМБЕР” (ЄДРПОУ 40889885);
 • у ТОВ “СІЛЬВЕР ПЕЙ” (ЄДРПОУ 40938649);
 • у ТОВ “ТЕТРА КАПІТАЛ” (ЄДРПОУ 39531831);
 • у ТОВ “ФК “ФІНТРАСТГАРАНТ” (ЄДРПОУ 42328652);
 • у ТОВ “ФК “ФІНЦЕНТР” (ЄДРПОУ 39471783);
 • у ТОВ “ФК “ФІНІНТЕГРАЛ” (ЄДРПОУ 41384538).

Варто додати, що ці фінансові компанії продовжують свою діяльність та мають чинні ліцензії на інші види діяльності. У них були відкликані ліцензії виключно на надання гарантій у зв’язку з тим, що ці фінансові компанії не планували вести активну діяльність з надання гарантій і не були готові до виконання обов’язкових нормативів, які набрали чинності з 1 травня 2020 року. Тому фінансові компанії добровільно відмовилися від ліцензій на цей вид діяльності.

У грудні 2020 року Національний банк нагадав усім фінансовим компаніям-гарантам про необхідність виконання обов’язкових нормативів. Дві третини фінансових компаній-гарантів із 354 ліцензованих не дотримуються вимог нормативів та мають хоча б один невиконаний норматив. Про це свідчать результати поданої фінансової звітності за девʼять місяців 2020 року.

Довідково

Після відкликання  ліцензій фінансова компанія позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних ліцензій. Відкликання ліцензій не позбавляє фінансову установу  від виконання своїх зобов’язань перед кредиторами.

Перевірити чинні ліцензії фінансової установи можна на сайті Національного банку.

Перевірити чинні ліцензії юридичних осіб-лізингодавців можна на сайті Національного банку Україн

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини