Звичайна версія сайту
До одного ломбарду та трьох фінансових компаній застосовано заходи впливу

До одного ломбарду та трьох фінансових компаній застосовано заходи впливу

Національний банк України застосував заходи впливу до ПТ "ЛОМБАРД "ЛЮБИЙ ДРУЖЕ", ДАНИЛЕНКО І КОМПАНІЯ" (ЄДРПОУ 33673459) та трьох фінансових компаній: ТОВ “АЛЬЯНС ФІНАНС” (ЄДРПОУ 38359475), ТОВ“ФК“СПЕЙР” (ЄДРПОУ 40607924), ТОВ “ДЕВЕЛОП ФІНАНС” (ЄДРПОУ 41937164).

Трьом установам відкликано (анульовано) ліцензії, а одній – тимчасово зупинено ліцензію на провадження діяльності з надання фінансових послуг. Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 24 червня 2022 року.

Щодо анулювання ліцензій

ПТ "ЛОМБАРД "ЛЮБИЙ ДРУЖЕ", ДАНИЛЕНКО І КОМПАНІЯ" відкликано (анульовано) ліцензію на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту.

10 грудня 2021 року Національний банк застосував до цього ломбарду захід впливу у вигляді зобов’язання вжити заходів для усунення порушення та  їх причин у строк до 28 січня 2022 року. Порушення вимог законодавства щодо підтримання мінімально встановленого розміру власного капіталу ломбардом усунене не було.

ТОВ “АЛЬЯНС ФІНАНС” відкликано (анульовано) ліцензію на провадження діяльності з надання гарантій.

3 грудня 2021 року Національний банк застосував до ТОВ “АЛЬЯНС ФІНАНС” захід впливу у вигляді зобов’язання вжити заходів для усунення порушення та  їх причин у строк до 21 січня 2022 року. Порушення вимог щодо дотримання обов’язкових фінансових нормативів та вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами, усунене не було.

ТОВ“ФК“СПЕЙР” відкликані (анулювані) всі ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг.

14 січня 2022 року регулятор застосував до ТОВ“ФК“СПЕЙР” захід впливу у вигляді тимчасового зупинення всіх ліцензій за неподання звітності за ІІІ квартал 2021 року до Національного банку та зобов’язав до 17 лютого 2022 року усунути порушення. Порушення усунене не було.

Щодо тимчасового зупинення ліцензії

ТОВ “ДЕВЕЛОП ФІНАНС” тимчасово зупинено ліцензію на провадження діяльності з надання гарантій. За результатами звітності за IV квартал 2021 року встановлено, що на ринку гарантій ТОВ “ДЕВЕЛОП ФІНАНС” не дотримується обов’язкових фінансових нормативів та вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами.

ТОВ “ДЕВЕЛОП ФІНАНС” зобов’язано у строк не пізніше трьох місяців із дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні усунути порушення, що стало причиною для тимчасового зупинення ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

Рішення про застосування заходів впливу набирають чинності з 27 червня 2022 року.

Довідково

Після зупинення/відкликання ліцензій фінансова установа позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних/зупинених ліцензій. Зупинення/відкликання ліцензій не позбавляє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини