Звичайна версія сайту
До трьох фінансових компаній застосовано заходи впливу

До трьох фінансових компаній застосовано заходи впливу

Національний банк України застосував заходи впливу до трьох фінансових компаній – ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “СПЕЙР” (ЄДРПОУ 40607924), ТОВ “ФАКТОРИНГОВА КОМПАНІЯ “ФОНД БОРГОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ” (ЄДРПОУ 35379567) та ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ГОРИЗОНТ” (ЄДРПОУ 39013897).

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 14 січня 2022 року.

ТОВ “ФК “СПЕЙР” тимчасово зупинено всі ліцензії на надання фінансових послуг. Фінансова компанія не подала звітності за ІІІ квартал 2021 року, про що за результатами безвиїзного нагляду складено акт про правопорушення.

ТОВ “ФК “СПЕЙР” зобов’язано до 17 лютого 2022 року усунути порушення, що стали причиною для тимчасового зупинення ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

До ТОВ “ФК “ФОНД БОРГОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ” та ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ГОРИЗОНТ” застосовано заходи впливу у вигляді  зобов’язання усунути порушення та їх причини. Зазначені фінансові компанії мають ліцензії на надання гарантій. За результатами звітності цих установ за ІІІ квартал 2021 року, Національний банк установив, що компанії порушують обов’язкові фінансові нормативи та вимоги, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами.

ТОВ “ФК “ФОНД БОРГОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ” та ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ГОРИЗОНТ”  зобов’язані усунути порушення до 25 лютого 2022 року.

Рішення про застосування заходів впливу набирають чинності з 17 січня 2022 року.

Довідково

Після зупинення ліцензій фінансова установа позбавляється права провадити діяльність за видами зупинених ліцензій. Зупинення ліцензій не позбавляє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.

Перевірити діючі ліцензії можна на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку України: небанківської фінансової установи – за посиланням, юридичної особи-лізингодавця – за посиланням.

 

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини