Звичайна версія сайту
Одна фінансова установа поповнила ринок фінансових послуг та зареєстровано ще три колекторські компанії

Одна фінансова установа поповнила ринок фінансових послуг та зареєстровано ще три колекторські компанії

Товариство з обмеженою відповідальністю "СІТІКЕШ" (ЄДРПОУ 44211083) унесено до Державного реєстру фінансових установ. Також ТОВ “СІТІКЕШ” отримало три ліцензії на надання фінансових послуг –  на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, на надання послуг з фінансового лізингу та на надання послуг факторингу.

Водночас ТОВ "ЛІАРД ФІНАНС" (ЄДРПОУ 43575707) отримало три ліцензії на надання фінансових послуг –  на надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту, на надання послуг з фінансового лізингу та на надання послуг факторингу.

Нагадуємо, що ТОВ "ЛІАРД ФІНАНС" було внесено до Державного реєстру фінансових установ 2 липня 2021 року та не мало ліцензій на надання фінансових послуг.

Крім того, продовжується реєстрація колекторських компаній. Ще три юридичні особи пройшли реєстрацію в Національному банку та набули статусу колекторських компаній:

  • ТОВ "ЮФ "ЕВЕРЛІҐАЛ" (ЄДРПОУ 43016878);
  • ТОВ "СНЕЙК ФІНАНС" (ЄДРПОУ 43874138);
  • ТОВ "ВНУТРІШНЯ ВИКОНАВЧА СЛУЖБА" (ЄДРПОУ 38447964).

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 22 вересня 2021 року.

На сьогодні Національним банком України зареєстровано тринадцять колекторських компаній.

В Україні у 2021 році вперше з’явилося законодавче регулювання поведінки колекторських компаній та фінансових установ під час врегулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами. Щоб мати можливість надавати колекторські послуги, установа повинна пройти реєстрацію в НБУ.

Усі компанії, які на день уведення в дію відповідних законодавчих вимог здійснювали діяльність з урегулювання простроченої заборгованості й планували продовжувати її, мали місячний термін (із 14 липня до 13 серпня 2021 року), щоб подати до Національного банку необхідні документи для включення до реєстру колекторських компаній (далі – реєстр). Національний банк за результатами опрацювання поданих документів здійснює реєстрацію установ, які відповідають усім вимогам законодавства.

Інші юридичні особи, що планують набуття статусу колекторської компанії, мають необмежені строки звернення з цією метою до Національного банку.

Національний банк нагадує, що лише компанії, внесені до реєстру, матимуть право надавати послуги з урегулювання заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб.

Звертаємо увагу, що після 14 жовтня 2021 року у разі відсутності компанії в реєстрі, кредитодавець чи новий кредитор будуть зобов’язані достроково розірвати договір із нею на надання послуг із урегулювання простроченої заборгованості.

Довідково

Перевірити чинні ліцензії фінансових установ можна на сайті Національного банку України: небанківської фінансової установи – за посиланням, юридичної особи-лізингодавця – за посиланням.

Інформацію про зареєстровані колекторські компанії розміщено на сторінках офіційного Інтернет-представництва Національного банку за посиланням. Доступ до неї є цілодобовим та безоплатним. Завдяки інформації з реєстру кредитодавці й споживачі фінансових послуг завжди зможуть перевірити відомості про колекторську компанію.

 

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини