Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
П'ять фінустанов виключено з реєстрів, дві – добровільно відмовилися від ліцензій

П'ять фінустанов виключено з реєстрів, дві – добровільно відмовилися від ліцензій

Національний банк України виключив із реєстрів трьох страховиків, одну фінансову компанію та одного страхового брокера. Водночас дві фінансові установи добровільно відмовилися від ліцензій.

Про виключення з реєстрів

З Державного реєстру фінансових установ виключено трьох страховиків, які не мали чинних ліцензій:

  • ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “СТРАХОВА КОМПАНІЯ “УКРАЇНСЬКИЙ ФІНАНСОВИЙ АЛЬЯНС” (ЄДРПОУ 32374372), ліцензії якого було анульовано 21 січня 2022 року за заявою страховика;
  • ТОВАРИСТВО З ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “СТРАХОВА КОМПАНІЯ “ВІП-КАПІТАЛ” (ЄДРПОУ 35533505), ліцензії якого було анульовано 21 січня 2022 року за заявою страховика;
  • ПРИВАТНЕ  АКЦІОНЕРНЕ  ТОВАРИСТВО “СТРАХОВА КОМПАНІЯ “ОСТРА” (ЄДРПОУ14288111), ліцензії якого було анульовано 09 лютого 2022 року як захід впливу.

Крім того, з Державного реєстру фінансових установ виключено ТОВ “ФК “ФОРЗА” (ЄДРПОУ 41762679), а з Державного реєстру страхових та перестрахових брокерів – ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО “СІНКО ГРУП (УКРАЇНА)” (ЄДРПОУ 32383335). Ці установи виключені з реєстрів на підставі поданих ними заяв.

Про відкликання ліцензій

Ухвалено рішення відкликати ліцензії двом фінансовим установам на підставі поданих ними заяв:

  • ТОВ “ФК “ФОРЗА” (ЄДРПОУ 41762679)  – ліцензії на надання послуг з факторингу; надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту;
  • ТОВ “ПЕРФЕКТ ФІНАНС” (код за ЄДРПОУ 43160541) – ліцензію на надання гарантій.

Усі зазначені рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданнях 19 та 30 травня 2022 року.

Довідково

Нагадаємо, 11 лютого 2022 року набрав чинності Закон України “Про фінансові послуги та фінансові компанії”. Згідно з абзацом першим пункту 14 розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про фінансові послуги та фінансові компанії” відсутність у надавача фінансових послуг чинної ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг станом на день набрання чинності зазначеним законом є підставою для виключення Національним банком України у встановленому ним порядку такого надавача фінансових послуг та відомостей про нього з відповідного реєстру з дня набрання чинності цим законом.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини