Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Рада МВФ завершила третій перегляд програми розширеного фінансування

Рада МВФ завершила третій перегляд програми розширеного фінансування

Рада директорів Міжнародного валютного фонду 21 березня 2024 року затвердила третій перегляд програми "Механізм розширеного фінансування" (Extended Fund Facility, EFF).

Успішне завершення третього перегляду програми передбачає невідкладне виділення Україні траншу з боку МВФ обсягом близько 880 млн дол. США (663,9 млн спеціальних прав запозичень, СПЗ), що спрямовуватимуться на фінансування видатків державного бюджету. Ці кошти також підтримають міжнародні резерви України, що посилить спроможність Національного банку забезпечувати курсову стійкість та зберігати макрофінансову стабільність.

Черговий успішний перегляд програми є важливою умовою доступу України до пакета загальної фінансової підтримки від міжнародних партнерів на чотирирічний період дії програми обсягом 122 млрд дол. США.

Керівництво МВФ відзначило, що українська влада і надалі виконує взяті на себе зобов'язання в межах програми EFF, а також залишається відданою амбітному плану реформ. Україна виконала всі структурні маяки та індикативні цілі, а також усі, крім одного, кількісні критерії ефективності (йдеться про незначне недотримання нижньої межі податкових надходжень, що пов'язано з блокуванням кордонів).

Окремо Фонд підкреслив, що, незважаючи на руйнівний вплив війни, українська економіка продемонструвала надзвичайну стійкість у 2023 році. Збереження макроекономічної стабільності, забезпечення фіскальної та боргової стійкості, створення підґрунтя для відбудови та шляху до вступу до Європейського Союзу потребують подальшого сталого імпульсу для впровадження реформ.

"Вдячний партнерам з МВФ за непохитну підтримку України та колегам з уряду за спільні кроки в напрямі реформ, незважаючи на високу невизначеність та виклики війни. Ми й надалі залишатимемося відданими виконанню взятих на себе зобов'язань, адже усвідомлюємо, що це насамперед потрібно Україні.

Структурні реформи підтримають економіку та макрофінансову стійкість, що важливо як в умовах повномасштабної війни, так і післявоєнної відбудови. Підтримка МВФ дасть змогу посилити довіру партнерів та залучити необхідне фінансування", – зазначив Голова НБУ Андрій Пишний.

Довідково

Рішенню Ради директорів МВФ щодо третього перегляду програми передувала угода на рівні персоналу (Staff-Level Agreement), досягнута 23 лютого 2024 року. 

Нагадаємо, що 31 березня 2023 року Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду затвердила чотирирічну програму "Механізм розширеного фінансування" для України. Програма передбачає заходи для підтримки фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності й економічного відновлення в період високої невизначеності, а також поліпшення корпоративного управління й зміцнення державних інституцій з метою післявоєнної відбудови та набуття Україною членства в ЄС.

Програма EFF реалізовується у два етапи (воєнний та повоєнний) і передбачає доступ до кредитних коштів від МВФ у розмірі 11,6 млрд СПЗ (еквівалент 15,6 млрд дол. США). У 2023 році Україна отримала від МВФ три транші на загальну суму 3,3 млрд СПЗ (4,5 млрд дол. США). Цьогоріч Україна має змогу отримати від МВФ чотири транші загальним обсягом 4 млрд СПЗ (5,4 млрд дол. США в еквіваленті), включно з фінансуванням, що має надійти найближчим часом.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини