Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту

Сім фінансових установ добровільно відмовилися від ліцензій

Національний банк України відкликав (анулював) ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) у семи фінансових установ на підставі поданих ними заяв.

Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив такі рішення на засіданні 5 березня 2021 року:

  1. Відкликати усі наявні ліцензії:
  • у ТОВ "ФК "АНХЕЛЬ" (ЄДРПОУ 40505972) чотири ліцензії – на надання послуг з фінансового лізингу, на надання послуг з факторингу, на надання коштів у позику, зокрема й на умовах фінансового кредиту, а також на надання гарантій;
  • у ТОВ "ФК "ДЕПТ ФІНАНС" (ЄДРПОУ 40254432) чотири ліцензії – на надання послуг з фінансового лізингу, на надання послуг з факторингу, на надання коштів у позику, зокрема й на умовах фінансового кредиту, а також на надання гарантій;
  • у ТОВ "СОЛТЕКС КАПІТАЛ" (ЄДРПОУ 42443117) одну ліцензію на надання послуг з факторингу;
  • у ПТ "ЛОМБАРД "ДОРАДО" СІЛІН А.С. І К" (ЄДРПОУ 31198116) одну ліцензію на надання коштів у позику, зокрема й на умовах фінансового кредиту;
  • у ПТ "КАУЛЬКО О.Б., КОРШУНОВ Ю.М. "ЛОМБАРД УСПІХ" (ЄДРПОУ 36371548) одну ліцензію на надання коштів у позику, зокрема й на умовах фінансового кредиту.

Додатково зауважуємо, що активи трьох фінансових компаній – ТОВ "ФК "АНХЕЛЬ", ТОВ "ФК "ДЕПТ ФІНАНС" та ТОВ "СОЛТЕКС КАПІТАЛ" – становили 1,15 млрд грн або 0,6% від загального обсягу ринку фінкомпаній станом на 1 жовтня 2020 року.

Активи ПТ "КАУЛЬКО О.Б., КОРШУНОВ Ю.М. "ЛОМБАРД УСПІХ" становили 0,58 млн грн або 0,01% від загального обсягу ринку ломбардів станом на 1 жовтня 2020 року. ПТ "ЛОМБАРД "ДОРАДО" СІЛІН А.С. І К" не подавав свою звітність до Національного банку.

  1. Відкликати кілька ліцензій:
  •  у ТОВ "ФК "МОДЕНА" (ЄДРПОУ 41670960) дві ліцензії – на надання послуг з фінансового лізингу та на надання гарантій. У компанії залишилися чинними дві ліцензії – на надання послуг з факторингу та на надання коштів у позику, зокрема й на умовах фінансового кредиту.
  1. Відкликати ліцензію на надання гарантій:
  • у ТОВ "СІТІ ФІН АЛЬЯНС" (ЄДРПОУ 42309535).

Варто додати, що ця фінансова компанія продовжує свою діяльність та має чинні ліцензії на інші види діяльності. У неї була відкликана ліцензія виключно на надання гарантій у зв’язку з тим, що фінансова компанія не планувала вести активну діяльність з надання гарантій і не готова до виконання обов’язкових нормативів, які набрали чинності з 1 травня 2020 року. Тому фінансова компанія добровільно відмовилася від ліцензії на цей вид діяльності.

У грудні 2020 року Національний банк нагадав усім фінансовим компаніям-гарантам про необхідність виконання обов’язкових нормативів. Дві третини фінансових компаній-гарантів із 354 ліцензованих не дотримуються вимог нормативів та мають хоча б один невиконаний норматив. Про це свідчать результати поданої фінансової звітності за девʼять місяців 2020 року.

Довідково

Після відкликання ліцензій фінансова компанія позбавляється права провадити діяльність за видами відкликаних ліцензій. Відкликання ліцензій не позбавляє фінансову установу від виконання своїх зобов’язань за договорами про надання фінансових послуг.

Перевірити чинні ліцензії фінансової установи можна на сайті Національного банку.

Перевірити чинні ліцензії юридичних осіб-лізингодавців можна на сайті Національного банку України.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини