Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Суд підтвердив безпідставність вимоги акціонера ПАТ “ЗЛАТОБАНК” до Національного банку України про відшкодування шкоди

Суд підтвердив безпідставність вимоги акціонера ПАТ “ЗЛАТОБАНК” до Національного банку України про відшкодування шкоди

Північний апеляційний господарський суд підтвердив безпідставність вимоги акціонера ПАТ “ЗЛАТОБАНК” – ТОВ “АВАНГАРД-ЕКСПО” про стягнення майнової шкоди з Національного банку України у розмірі 499 623 824,00 грн.

31 липня 2023 року Північний апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги акціонера ПАТ “ЗЛАТОБАНК” та залишив без змін  рішення суду першої інстанції, яким було відмовлено у задоволенні позову про стягнення шкоди з Національного банку на користь акціонера ПАТ “ЗЛАТОБАНК”.

“Наразі триває процедура ліквідації “ЗЛАТОБАНКУ”. Як зазначив суд, позивач продовжує бути акціонером цього банку, його не було позбавлено права власності на акції, а лише обмежено у праві на управління банком, що свідчить про відсутність шкоди”, – зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку України Віктор Григорчук.

Нагадаємо, Правління Національного банку України 13 лютого 2015 року прийняло постанову № 105 “Про віднесення ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “ЗЛАТОБАНК” до категорії неплатоспроможних”.

Акціонери банку в судовому порядку домоглися оскарження рішення про визнання банку неплатоспроможним, що заблокувало процедуру його ліквідації.

У липні 2019 року вони перейменували банк на ПАТ “Злато”, змінили місцеперебування юридичної особи та спробували розпочати процедуру банкрутства банку відповідно до норм Кодексу про банкрутство, який жодним чином не регламентує банкрутство банків.

Національний банк домігся у суді скасування порушення справи про банкрутство ПАТ “ЗЛАТОБАНК”, що дало змогу повернути процедуру ліквідації банку у правове поле та продовжити його ліквідацію. 

ТОВ “АВАНГАРД-ЕКСПО” звернулося до суду з позовом до Національного банку України про відшкодування шкоди. Господарський суд міста Києва 17 січня 2023 року відмовив ТОВ “АВАНГАРД-ЕКСПО” у задоволені позову про стягнення шкоди з Національного банку на користь акціонера ПАТ “ЗЛАТОБАНК”. Законність цього рішення підтвердив суд апеляційної інстанції.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини