Перейти до вмісту

Відбулося розширене засідання Ради Платіжної організації НПС “ПРОСТІР”

27 вересня 2016 року відбулося розширене засідання Ради Платіжної організації Національної платіжної системи “Український платіжний простір” (далі – НПС “ПРОСТІР”). Разом із представниками профільних підрозділів Національного банку України до заходу приєдналися банки – учасники платіжної системи та процесингові центри, які забезпечують функціонування продуктів НПС “ПРОСТІР”.

Відкрив засідання заступник Голови Національного банку Яків Смолій. “У рамках проекту “Cashless economy” Національний банк сприяє впровадженню сучасних технологічних рішень у сфері безготівкових розрахунків та створює необхідні законодавчі умови для ефективної та безпечної діяльності платіжних систем в Україні. Важливим елементом впровадження цього проекту є розвиток і розширення можливостей НПС “ПРОСТІР”, – зазначив  він, вітаючи присутніх.

Під час заходу представники Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку презентували ключові напрацювання НПС “ПРОСТІР” за 2016 рік як в рамках нормативного регулювання, так і технологічного розвитку.

Також учасники засідання мали змогу обговорити нагальні питання співпраці з НПС “ПРОСТІР” та визначили подальші спільні шляхи розвитку.

Одним із ключових напрямів діалогу було обговорення оновленої тарифної політики національної платіжної системи в частині її спрощення та запровадження єдиного тарифу на оброблення операцій з платіжними картками. Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Сергій Шацький запропонував банкам-учасникам звернути увагу на позитивний економічний ефект з урахуванням змін та активізувати процес збільшення долі карток на базі НПС “ПРОСТІР” у своїх карткових портфелях. Водночас він зазначив про готовність фахівців Національного банку надати будь-яку консультаційну підтримку в цьому питанні.

На засіданні також розглядалися останні зміни до нормативно-правових актів Національного банку в частині оверсайта платіжних систем та порядку здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів. У рамках засідання були детально висвітлені майбутні зміни до Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”.

Довідково

Національна платіжна система “Український платіжний простір” –  це багатоемітентна державна платіжна система масових платежів, платіжною організацією якої є Національній банк України.

“Український платіжний простір” є новою назвою Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП). 24 червня 2016 року Державна служба інтелектуальної власності України зареєструвала знак для товарів і послуг “Український платіжний простір” № 213699.

Національний банк України як платіжна організація НПС “ПРОСТІР” докладає максимум зусиль щодо сприяння створенню в Україні привабливого клімату для масового використання платіжних карток та інших електронних платіжних засобів під час здійснення безготівкових роздрібних платежів на території України.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини