Національний банк пом’якшує низку валютних обмежень
Ми здійснюємо операції на фінансовому ринку для проведення монетарної політики, мета якої полягає в досягненні низької та стабільної інфляції
Чи може населення купувати іноземну валюту в Україні?
Так. По-перше, банкам, небанківським фінансовим установам та операторам поштового зв'язку дозволено продавати населенню готівкову валюту. Жодних обмежень для купівлі готівкової іноземної валюти за готівкову гривню Національний банк не встановлює.
Водночас, зважаючи на те, що в Україні діє ліміт на зняття готівкової гривні з рахунків у розмірі 100 тис. грн на день, аналогічний ліміт поширюється і на купівлю готівкової іноземної валюти за безготівкову гривню.
По-друге, українці можуть купувати безготівкову іноземну валюту онлайн, зокрема в мобільних застосунках банків. Щомісячний ліміт для купівлі безготівкової валюти без підстав та зобов'язань на сьогодні становить 50 тис. грн в еквіваленті (без урахування комісії банків).
Крім того, є можливість купити безготівкову іноземну валюту в обсязі до 200 тис. грн на місяць (в еквіваленті) з подальшим її розміщенням на безвідкличний депозит строком від трьох місяців. Після завершення терміну депозиту населення матиме змогу користуватися придбаною іноземною валютою.
Які перекази для фізичних осіб дозволені?
Сьогодні на більшість переказів з України за кордон встановлені обмеження. Це важливо, щоб не допустити відпливу валюти з України, а також, щоб і надалі забезпечувати надійне та стабільне функціонування фінансової системи країни та безперебійну роботу об’єктів критичної інфраструктури.
Серед винятків, зокрема, оплата навчання за кордоном, виплата аліментів, оплата витрат за кордоном, пов’язаних зі смертю громадян, лікуванням у медичних закладах, протезуванням, транспортуванням хворих, які можуть здійснюватися без обмежень.
Також для сприяння діяльності волонтерів фізичним особам дозволено купувати та переказувати іноземну валюту за кордон для купівлі товарів військового призначення в межах щомісячного ліміту 400 тис. грн в еквіваленті. До таких товарів належать: БПЛА, тепловізори, рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для спостереження, спальні мішки, термоковдри та термогрілки, засоби для надання домедичної допомоги.
Крім того, українці можуть здійснювати перекази з використанням платіжної картки, зокрема:
Водночас перекази з гривневих платіжних карток на картки іноземних банків заборонені.
Чи є обмеження на зняття готівки на території України?
Так, на території України діє ліміт для зняття готівкових коштів. З рахунку в національній або ж іноземній валюті можна зняти готівку обсягом до 100 тис. грн (в еквіваленті) на день.
Водночас будь-яких обмежень на безготівкові розрахунки в гривні немає.
Які встановлено ліміти для операцій із картками українських банків за кордоном?
Для гривневих платіжних карток, відкритих в українських банках, установлені такі ліміти:
Для валютних платіжних карток, відкритих в українських банках, діють такі ліміти:
Водночас інші операції в торговельних мережах за кордоном з валютними картками, відкритими українськими банками, можуть здійснюватися без обмежень.