Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Рада виконавчих директорів МВФ затвердила перший перегляд програми розширеного фінансування та виділення траншу обсягом 886 млн дол. США

Рада виконавчих директорів МВФ затвердила перший перегляд програми розширеного фінансування та виділення траншу обсягом 886 млн дол. США

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду 29 червня 2023 року затвердила перший перегляд програми "Механізм розширеного фінансування" (Extended Fund Facility, EFF) та виділення Україні другого траншу обсягом 663,9 млн спеціальних прав запозичень (СПЗ), що становить близько 886 млн дол. США. 

Відповідні кошти будуть спрямовані на підтримку Державного бюджету України. Крім того, вони підтримають міжнародні резерви, що посилюватиме спроможність Національного банку забезпечувати стійкість валютного ринку. 

Керівництво МВФ погодилося, що ефективна політика української влади та стабільна зовнішня підтримка допомогли забезпечити макроекономічну та фінансову стабільність в умовах повномасштабної війни.

Українська економіка демонструє більшу, ніж прогнозувалося, стійкість. Інфляція стрімко знижується, а розмір міжнародних резервів зростає. Ураховуючи це, Міжнародний валютний фонд поліпшив прогноз зростання української економіки цього року до діапазону 1–3%.

Окремо було відзначено прогрес України у виконанні своїх зобов’язань у межах EFF за складних умов повномасштабної війни. 

Україна виконала всі структурні маяки за період до кінця червня. Крім того, було виконано всі кількісні критерії ефективності за програмою: як постійні, так і з визначеним терміном на кінець квітня 2023 року. 

Керівництво МВФ також відзначило налаштованість української влади чітко дотримуватися умов програми EFF, підкресливши, що послідовна відповідальність та підтримка темпу реформ у складний період попереду є важливими для збереження макроекономічної та фінансової стабільності. 

Міжнародний валютний фонд вітає всі важливі кроки, які Україна здійснює для зміцнення фіскальної, зовнішньої, цінової та фінансової стабільності. Зокрема, Національний банк, як і планувалося, розпочав проведення оцінки стану банківського сектору, а також затвердив Стратегію пом'якшення валютних обмежень, переходу в перспективі до гнучкого обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування, яка реалізовуватиметься за сприятливих умов. Підготовка цієї стратегії була структурним маяком з терміном виконання – кінець червня 2023 року.

Крім того, Україна підтримує високий темп впровадження структурних реформ в частині:

  • боротьби з корупцією та відмиванням грошей;
  • державного управління, управління державними фінансами та інвестиціями;
  • впровадження ризик-орієнтованого нагляду у фінансовому секторі. 

Такі кроки є запорукою швидкого післявоєнного відновлення країни, сталого економічного зростання та подальшого вступу до ЄС. 

"Ми успішно пройшли перший перегляд програми за Механізмом розширеного фінансування, виконавши вчасно усі взяті на себе зобов'язання. Як результат – маємо черговий транш, подальшу підтримку від партнерів та чітке бачення нашого розвитку. 

Я вдячний колегам за продуктивну роботу, а Міжнародному валютному фонду за підтримку – і фінансову, і політичну, і експертну", – сказав Голова Національного банку Андрій Пишний. 

Довідково

Рішенню Ради директорів МВФ щодо першого перегляду програми передувала угода на рівні персоналу (Staff-Level Agreement, SLA), досягнута 30 травня 2023 року. 

Нагадаємо, що 31 березня 2023 року Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду затвердила чотирирічну програму "Механізм розширеного фінансування" для України обсягом 11,6 млрд СПЗ (еквівалент близько 15,6 млрд дол. США). Це рішення Ради виконавчих директорів МВФ також передбачало негайне виділення першого траншу Україні в розмірі 2 млрд СПЗ (2,7 млрд дол. США). 

Ця програма є частиною загального пакета підтримки України міжнародними партнерами на суму 115 млрд дол. США. 

З огляду на надзвичайно високий рівень невизначеності, спричинений війною росії проти України, програма EFF реалізовуватиметься у два етапи. На першому етапі програми зусилля спрямуватиметься на збереження макроекономічної та фінансової стабільності в умовах війни, щоб зміцнити потенціал України на її шляху до Перемоги. На другому, повоєнному, етапі програми фокус зміститься на амбітніші структурні реформи для зміцнення макроекономічної та фінансової стабільності, підтримання поствоєнної відбудови, сприяння сталому довгостроковому зростанню та підтримки реформ для прискорення вступу України до ЄС.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини