Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Українці зможуть обміняти готівкову гривню на євро в італійських банках

Українці зможуть обміняти готівкову гривню на євро в італійських банках

З 21 червня українці, які через війну вимушено залишили Україну та перебувають в Італії, зможуть обміняти готівкову гривню на євро. Відповідну угоду Національний банк України та Банк Італії уклали 6 червня (далі – Угода).

Отже, громадяни України, у тому числі неповнолітні, які отримали дозвіл на тимчасове перебування в Італії або яким надано міжнародний захист, зможуть обміняти готівкову гривню на євро у філіях італійського центробанку на території Італії або в установах комерційних банків. Відповідний перелік, що налічує понад 400 відділень банків-партнерів по всій країні, доступний та за потреби оновлюватиметься на офіційному вебсайті Банку Італії. У випадку переміщених неповнолітніх осіб без супроводу такі обмінні операції мають здійснюватися їх законним опікуном.

Угода передбачає обмін готівкової гривні в межах установленого ліміту до 10 тисяч гривень на одну особу. До обміну прийматимуть банкноти номіналом від 100 до 1000 гривень (банкноти нижчих номіналів та монети для обміну не прийматимуться). Також обміну не підлягатимуть значно зношені банкноти та банкноти з дефектами.

Обмін здійснюватиметься із застосуванням фіксованого обмінного курсу гривні до євро, який визначатиме НБУ. Інформація про встановлений курс оновлюватиметься  щоп’ятниці та публікуватиметься на офіційному вебсайті Банку Італії. Операції обміну готівкової гривні не передбачають відкриття рахунку чи сплати будь-яких платежів.

"Угода з центробанком Італії розширює перелік країн, де українці, які через війну опинилися поза межами України, матимуть змогу обміняти готівкову гривню на місцеву валюту. Я надзвичайно вдячний італійським колегам за допомогу та сприяння в організації обміну готівкової гривні на території їх держави. Національний банк України продовжує активний діалог із центробанками інших країн-партнерів, щоб українські переселенці мали можливість обміняти готівкову гривню на місцеву валюту", – наголосив Голова Національного банку України Кирило Шевченко.

Нагадаємо, що з початку війни Національним банком України вже укладено угоди щодо обміну готівкової гривні з центральними банками Польщі, Німеччини, Бельгії, Швеції та Нідерландів.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини