Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Майже 9 тисяч громадян та представників бізнесу за минулий тиждень доєдналися до купівлі військових ОВДП – депозитарій НБУ

Майже 9 тисяч громадян та представників бізнесу за минулий тиждень доєдналися до купівлі військових ОВДП – депозитарій НБУ

Міністерство фінансів України з початку повномасштабного нападу росії провело 33 аукціони з продажу військових облігацій, залучивши до державного бюджету майже 67,4 млрд грн, близько 144,1 млн дол. США та 176,5 млн євро. Про це свідчать дані депозитарію Національного банку України.   

Найбільший портфель військових ОВДП, як і раніше, сконцентрований серед банків – первинних дилерів. Водночас минулого тижня кількість вкладників серед громадян та бізнесу збільшилася з 58,1 тис. до 67,0 тис.

Станом на 23 травня 2022 року обсяг вкладень українських громадян та бізнесу у військові облігації становить:

  • майже 6,8 млрд грн (близько 10% від загального обсягу придбаних військових ОВДП, номінованих у гривні);
  • 49,5 млн дол. США (майже 35% від загального обсягу військових ОВДП, номінованих у дол. США);
  • 26,2 млн євро (близько 15% від загального обсягу ОВДП, номінованих у євро).

Обсяг вкладень нерезидентів у військові ОВДП становить 300,4 млн грн. 

Нагадуємо, що сьогодні кожен охочий може доєднатися до купівлі військових ОВДП та підтримати у такий спосіб фінансову оборону України. 

Детальніша статистика щодо військових ОВДП розміщена за посиланням. Дані в таблиці наведені за номінально-амортизаційною вартістю.

Довідково

Національний банк 22 березня 2022 року розпочав публікацію статистики депозитарію НБУ щодо військових облігацій на щотижневій основі. За наведеними нижче посиланнями можна переглянути дані станом на:

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини