Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Понад 14 тисяч громадян та представників бізнесу доєдналися за минулий тиждень до купівлі військових ОВДП, частка вкладень населення досягла рекордного показника – депозитарій НБУ

Понад 14 тисяч громадян та представників бізнесу доєдналися за минулий тиждень до купівлі військових ОВДП, частка вкладень населення досягла рекордного показника – депозитарій НБУ

Міністерство фінансів України з початку повномасштабного нападу росії провело 30 аукціонів із продажу військових облігацій, залучивши до державного бюджету майже 60 млрд грн, близько 144,1 млн дол. США та 176,5 млн євро. Про це свідчать дані депозитарію Національного банку України.   

Найбільший портфель військових ОВДП традиційно сконцентрований серед банків – первинних дилерів. Водночас минулого тижня кількість вкладників серед громадян та бізнесу збільшилася з 43,3 тис. до 58,1 тис.

Станом на 16 травня 2022 року обсяг вкладень українських громадян та бізнесу у військові облігації становить майже 5,7 млрд грн (9,3% від загального обсягу придбаних військових ОВДП, номінованих у гривні), 48 млн дол. США (33,9% від загального обсягу військових ОВДП, номінованих у дол. США ) та 26 млн євро (14,8% від загального обсягу ОВДП, номінованих у євро); нерезидентів – 300,4 млн грн.

Частка громадян у обсязі вкладень у військові облігації досягла рекордного показника як за кількістю покупців цінних паперів уряду, так і за показником володіння ними у процентному співвідношенні. Це яскраво демонструє єдність українців у підтримці фінансового тилу держави.

Нагадуємо, що сьогодні кожен бажаючий може доєднатися до купівлі військових ОВДП та підтримати у такий спосіб фінансову оборону України.

Детальніша статистика щодо військових ОВДП розміщена за посиланням. Дані в таблиці наведені за номінально-амортизаційною вартістю.

Довідково

Національний банк 22 березня 2022 року розпочав публікацію статистики депозитарію НБУ щодо військових облігацій на щотижневій основі. За наведеними нижче посиланнями можна переглянути дані станом на:

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини