Звичайна версія сайту
Путівник для небанківських фінансових установ

Регулювання ринку небанківських фінпослуг ("спліт")

З 1 липня 2020 року Національний банк перейняв на себе функції регулятора ринку небанківських фінансових послуг: страхових, лізингових, факторингових компаній, кредитних спілок, ломбардів та інших фінансових компаній.

У цьому розділі ми зібрали інформацію, пов'язану з особливостями переходу небанківських фінансових установ під регулювання і нагляд Національного банку, зокрема про навчання, зміни в документообігу та іншу корисну інформацію, яка допоможе учасникам ринку швидше звикнути до нового регулятора.

Водночас інформацію, що буде стосуватись регуляторних рішень (з питань надання ліцензій, нагляду, перевірок, фінансового моніторингу тощо) і яку надалі публікуватимемо на постійній основі, ви зможете знайти на відповідних підсторінках розділу "Нагляд".

Пошук небанківських установ

Для отримання повної інформації щодо небанківських установ ми рекомендуємо здійснювати пошук за всіма посиланнями, зважаючи на те, що реєстри містять різну інформацію за різними ринками небанківського фінансового сектору.

Ліцензії, видані Національним банком на здійснення валютних операцій, переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та надання банкам послуг з інкасації.
КІС Національного банку включає інформацію про страхові компанії, кредитні спілки, фінансові компанії, ломбарди на поточну дату.
Реєстри та переліки включають інформацію про юридичних осіб-лізингодавців, страхові компанії, кредитні спілки, фінансові компанії, ломбарди, актуаріїв, страхових і перестрахових брокерів, аварійних комісарів, бюро кредитних історій, тимчасових адміністраторів та небанківські фінансові групи.
Запитати про ліцензування