Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Більше 7 тисяч громадян та представників бізнесу доєдналися до купівлі військових ОВДП – депозитарій НБУ

Більше 7 тисяч громадян та представників бізнесу доєдналися до купівлі військових ОВДП – депозитарій НБУ

Міністерство фінансів України з початку повномасштабного нападу росії провело 42 аукціони з продажу військових облігацій, залучивши до державного бюджету майже 79 млрд грн, близько 215 млн дол. США та 229 млн євро. Про це свідчать дані депозитарію Національного банку України.   

Минулого тижня кількість вкладників у військові ОВДП серед громадян та бізнесу України зросла з 76 тис. до більше ніж 83 тис. Станом на 6 червня 2022 року обсяг їх вкладень становить:

  • більше 8,5 млрд грн (10,6% від загального обсягу придбаних військових ОВДП, номінованих у гривні);
  • близько 63,1 млн дол. США (29,7% від загального обсягу військових ОВДП, номінованих у дол. США);
  • майже 26,7 млн. євро (11,8% від загального обсягу ОВДП, номінованих у євро).

Найбільший портфель військових ОВДП традиційно сконцентрований серед банків – первинних дилерів. У власності нерезидентів станом на 6 червня 2022 року перебуває військових облігацій на суму 349,2 млн грн. 

Детальніша статистика щодо військових ОВДП розміщена за посиланням. Дані в таблиці наведені за номінально-амортизаційною вартістю.

Нагадуємо, що сьогодні кожен охочий може доєднатися до купівлі військових ОВДП та підтримати у такий спосіб фінансову оборону України.  

Довідково

Національний банк 22 березня 2022 року розпочав публікацію статистики депозитарію НБУ щодо військових облігацій на щотижневій основі. За наведеними нижче посиланнями можна переглянути дані станом на:

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини