Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
За минулий тиждень більше 6 тисяч громадян та представників бізнесу доєдналися до купівлі військових ОВДП – депозитарій НБУ

За минулий тиждень більше 6 тисяч громадян та представників бізнесу доєдналися до купівлі військових ОВДП – депозитарій НБУ

Міністерство фінансів України з початку повномасштабного нападу росії провело 45 аукціонів із продажу військових облігацій, залучивши до державного бюджету майже 79,7 млрд грн, близько 214,8 млн дол. США та 228,8 млн євро. Про це свідчать дані депозитарію Національного банку України.  

Упродовж минулого тижня кількість вкладників серед бізнесу та населення зросла з 83 тис. до понад 89 тис. Станом на 13 червня 2022 року загальний обсяг їх вкладень становить майже:

  • 8,8 млрд грн (10,8% від загального обсягу придбаних військових  ОВДП, номінованих у гривні);
  • 65 млн дол. США (30,6% від загального обсягу військових ОВДП, номінованих у дол. США);
  • 27,2 млн євро (12% від загального обсягу ОВДП, номінованих у євро).

Найбільший портфель військових ОВДП, придбаних на аукціонах, сконцентрований серед банків – первинних дилерів. У власності нерезидентів на початок тижня перебуває військових облігацій на суму 370,9 млн грн.

Нагадуємо, сьогодні кожен може доєднатися до купівлі військових ОВДП та підтримати у такий спосіб фінансову оборону України.

Детальніша статистика щодо військових ОВДП розміщена за посиланням. Дані в таблиці наведені за номінально-амортизаційною вартістю.

Довідково

Національний банк 22 березня 2022 року розпочав публікацію статистики депозитарію НБУ щодо військових облігацій на щотижневій основі. За наведеними нижче посиланнями можна переглянути дані станом на:

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини