Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
За минулий тиждень майже 4,7 тисяч громадян та представників бізнесу доєдналися до купівлі військових ОВДП – депозитарій НБУ

За минулий тиждень майже 4,7 тисяч громадян та представників бізнесу доєдналися до купівлі військових ОВДП – депозитарій НБУ

Міністерство фінансів України з початку повномасштабного нападу росії провело 49 аукціонів із продажу військових облігацій, залучивши до державного бюджету понад 80 млрд грн, близько 214,8 млн дол. США та 283,4 млн євро. Про це свідчать дані депозитарію Національного банку України.   

Станом на 20 червня 2022 року загальний обсяг вкладень українських громадян та бізнесу у військові облігації становить понад:

  • 10,3 млрд грн (12,7%  від загального обсягу придбаних військових  ОВДП, номінованих у гривні);
  • 71,4 млн дол. США (33,6%  від загального обсягу військових ОВДП, номінованих у дол. США);
  • 34,5 млн євро (12,3 % від загального обсягу ОВДП, номінованих у євро).

Найбільший портфель військових ОВДП традиційно сконцентрований серед банків – первинних дилерів. Водночас упродовж минулого тижня кількість вкладників серед бізнесу та населення зросла з понад 89 тис. до майже 94 тис. 

Станом на 20.06.2022 року у  власності нерезидентів перебуває військових облігацій  на суму 593,4 млн грн.

Нагадуємо, сьогодні кожен може доєднатися до купівлі військових ОВДП та підтримати у такий спосіб фінансову оборону України.

Детальніша статистика щодо військових ОВДП розміщена за посиланням. Дані в таблиці наведені за номінально-амортизаційною вартістю.

Довідково

Національний банк 22 березня 2022 року розпочав публікацію статистики депозитарію НБУ щодо військових облігацій на щотижневій основі. За наведеними нижче посиланнями можна переглянути дані станом на:

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини