Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Виплати за погашеннями внутрішніх боргових інструментів із початку повномасштабної війни на 13,5 млрд грн перевищують запозичення на аукціонах із продажу ОВДП – депозитарій НБУ

Виплати за погашеннями внутрішніх боргових інструментів із початку повномасштабної війни на 13,5 млрд грн перевищують запозичення на аукціонах із продажу ОВДП – депозитарій НБУ

З початку повномасштабного нападу росії на Україну обсяг сплачених Урядом України коштів за погашеннями внутрішніх боргових інструментів на 13,5 млрд грн перевищує обсяг залучених коштів до державного бюджету на аукціонах із продажу ОВДП. Про це свідчать дані депозитарію НБУ. 

Так, із 24 лютого до 10 липня 2022 року уряд спрямував на погашення внутрішніх державних облігацій 90,3 млрд грн, 920,8 млн дол. США та 168 млн євро. Водночас залучено від розміщення нових боргових інструментів на внутрішньому ринку близько 85,7 млрд грн, 496,1 млн дол. США та 283,4 млн євро. 

Зокрема, у березні обсяг отриманих урядом коштів на аукціонах із продажу ОВДП на 10,6 млрд грн перевищував погашення за внутрішніми борговими інструментами. Натомість у квітні, травні та червні сальдо внутрішніх боргових операцій уряду було від'ємним та становило -2,9 млрд грн, -0,4 млрд грн та -21 млрд грн відповідно.  

Ставки за ОВДП, що розміщувалися на аукціонах, упродовж дії військового часу не змінювалися і становлять: 

  • у гривні – 9,5%, 10% і 11% та 11,5% річних (термін погашення – 3 місяці, 6 місяців і 1 рік та 1,2 року відповідно);
  • у доларах США – 3,5% та 3,7% річних (термін погашення – 6 місяців та 1 рік відповідно);
  • у євро – 2,5% річних (термін погашення – 3 місяці, 9 місяців та 1 рік).

Нижче розміщено детальну статистику депозитарію НБУ виключно щодо військових ОВДП. 

Станом на 11 липня 2022 року розподіл портфеля військових облігацій, придбаних на аукціонах, між учасниками майже не змінився порівняно з попереднім тижнем. Найбільший портфель відповідних цінних паперів утримують банки – первинні дилери.

Другим – є обсяг військових облігацій, сконцентрований громадянами та бізнесом України. Він становить:  

  • 11,5 млрд грн (13,9% від загального обсягу придбаних військових ОВДП, номінованих у гривні);
  • 118,6 млн дол. США (23,9% від загального обсягу військових ОВДП, номінованих у дол. США);
  • 136,4 млн євро (48,5% від загального обсягу ОВДП, номінованих у євро).

У власності нерезидентів перебуває військових облігацій на понад 1,4 млрд грн.

Детальніша статистика щодо військових облігацій розміщена за посиланням. Дані в таблиці наведені за номінально-амортизаційною вартістю.

Нагадуємо, що доєднатися до купівлі військових облігацій та підтримати в такий спосіб фінансову оборону України може кожен.

Довідково

Національний банк 22 березня 2022 року розпочав публікацію статистики депозитарію НБУ щодо військових облігацій на щотижневій основі. За наведеними нижче посиланнями можна переглянути дані станом на:

 

Різницю між залученими коштами на аукціонах із продажу військових облігацій та обсягом виплачених коштів за внутрішніми борговими інструментами наведено в еквіваленті до долара США за офіційним курсом Національного банку України.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини